źródło: Samsung

Świetna wiadomość dla posiadaczy Galaxy S9+ i Galaxy Note 9 – aktualizacja One UI 2.5 jest już dostępna!

Samsung regularnie wydaje poprawki zabezpieczeń dla swoich najważniejszych smartfonów i zapewnia dostęp do nowych funkcji nawet starszym flagowcom. Takiej aktualizacji, z wyniesieniem nakładki systemowej One UI do wersji 2.5, doczekały się modele Galaxy Note 9 i Galaxy S9+.

Nowa nakładka systemowa na starszych flagowcach Samsunga

Nie dziwię się użytkownikom smartfonów Galaxy Note 9 czy Galaxy S9+, którzy nie spieszą się z zakupem nowego smartfona. Modele te, mimo trzyletniego stażu na rynku, wciąż trzymają się nieźle, a dziewiąty Note określany jest przez wielu jako najlepszy smartfon z rysikiem, jaki kiedykolwiek pojawił się w ofercie Samsunga.

Na te dwa modele można już pobierać aktualizację drogą OTA. Paczka zawiera aktualną wersję nakładki systemowej One UI 2.5 oraz poprawki zabezpieczeń datowane na 1 października 2020 roku. Do pobrania jest mniej więcej 800 MB danych (w zależności od aktualizowanego modelu smartfona).

Aktualizacja do One UI 2.5 wnosi sporo dobra

Lista nowości, którą prezentuje smartfon Samsunga przy instalacji, jest długa. Najważniejsze obejmują:

  • obsługę bezprzewodowego połączenia DeX przez Wi-Fi Direct
  • wyświetlanie informacji o jakości sieci Wi-Fi
  • naklejki Bitmoji w Always On Display
  • ułatwienia w aplikacji Klawiatura Samsung (dotyczące na przykład przeszukiwania treści w YouTube)
  • udoskonalenia funkcji Wideo Pro w aplikacji aparatu

Czytelnicy, którym udało się już zainstalować One UI 2.5 na aktualizowanych smartfonach Samsung Galaxy, zgłaszają także obecność kilku innych detali. Na przykład zmienił się sposób prezentowania informacji w ustawieniach optymalizacji aplikacji i Cyfrowego dobrostanu. Kolorystyka niektórych elementów zmieniła się na ciemniejszą.

Takie drobiazgi cieszą, jak sam fakt, że to ostatnia tak duża aktualizacja dla trzyletnich flagowców, jest jednak sygnałem, że z Galaxy Note 9 i Galaxy S9+ trzeba będzie się powoli żegnać.

Warto wiedzieć, które smartfony Samsunga dostaną aktualizację do One UI 3.0:

dziękujemy za informacje Błażejowi i Jackowi!