One UI 2.5 trafia na serię Galaxy S10 w Polsce, a wraz z nim bezprzewodowy DeX

Wczoraj ruszył proces udostępniania One UI 2.5 na smartfony z rodziny Galaxy S10, które pochodzą z polskiej dystrybucji. Tomek na swoim Galaxy S10+ może już zainstalować najnowszą wersję nakładki Samsunga, a Wy?

One UI 3.0 oparty na Androidzie 11 dopiero przed nami, więc na czas oczekiwania Samsung przewidział aktualizację do „pośredniej” wersji nakładki, One UI 2.5. Najciekawszą nowością jest chyba bezprzewodowa obsługa DeX, a właściciele serii Galaxy S10 mają powód do radości – no, a w każdym razie Ci, którzy wyczekują nowej wersji oprogramowania.

Aktualizację otrzymał Samsung Galaxy S10+, ale nie tylko

O tym, że aktualizacja trafiła na Samsunga Galaxy S10+ wiemy od Tomka – jego egzemplarz zgłosił możliwość aktualizacji. Lista zmian dokładnie pokrywa się z tym, co zapowiedziano jako nowości wprowadzone z One UI 2.5. Wśród nich pojawia się między innymi bezprzewodowa obsługa DeX.

Wygląda jednak na to, że nowa aktualizacja ruszyła już wczoraj i trafia do wszystkich przedstawicieli rodziny Samsung Galaxy S10. Notkę aktualizacyjną dla Samsunga Galaxy S10+ podlinkował producent – możecie znaleźć ją tutaj. Wystarczy jednak podmienić oznaczenie modelowe w linku, aby zobaczyć, że Samsung Galaxy S10 też otrzymał aktualizację. Podobnie zresztą mają się sprawy w przypadku modelu Galaxy S10e.

Ze wspominanych informacji można wywnioskować, że Samsung Galaxy S10 Lite być może będzie musiał obejść się ze smakiem jeśli chodzi o bezprzewodową obsługę DeX. Wypuszczona kilka dni temu aktualizacja wprowadza chociażby nowe usprawnienia dotyczące WiFi, jednak o tej usłudze nie ma ani słowa.

Jakie smartfony otrzymają aktualizację do One UI 2.5?

Jak już wspomniałem, taka aktualizacja na smartfony z rodziny Galaxy S10 nie jest zaskoczeniem – jedynym powodem powstania tego wpisu jest fakt, że już się pojawiła, a nie że pojawiła się w ogóle.

Żadnym zaskoczeniem nie jest to, że otrzymają ją także nowe smartfony z portoflio Samsunga, ale na liście znajdują się także modele Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Niemniej, flagowce z 2018 roku jeszcze nie otrzymały nowych funkcji – ich posiadacze muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Aktualizacja:

Aktualizacja do One UI 2.5 jest sukcesywnie udostępniana także smartfonom z serii Galaxy Note 10.