smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. @evleaks)

Aktualizacja Galaxy Watch Active 2 domyślnie włącza pierścień dotykowy

Smartwatche Samsunga, swego czasu miały bardzo rozpoznawalny element: wokół okrągłej tarczy montowano obracany pierścień, którym nawigowało się po systemie. Galaxy Watch Active 2, jako drugi przedstawiciel nowej linii zegarków, nie miał już tego elementu. Zamiast tego, tarcza jest na brzegach wrażliwa na dotyk, ale – co dziwne – funkcja ta była dotąd domyślnie wyłączona.

Wyciągając Galaxy Watch Active 2 z pudełka, można było się tym zdziwić, co mogło wprowadzać w zakłopotanie głównie tych, którzy przesiadali się na ten zegarek ze starszych smartwatchy Samsunga z mechanicznym pierścieniem. Włączenie obsługi dotykowych brzegów ekranu nie jest jakąś filozofią, ale trzeba dokopać się do odpowiedniej opcji w ustawieniach. Najnowsza aktualizacja robi to za nas.

Reklama
(fot. Sammobile)

Niewielki patch powoduje, że po zainstalowaniu poprawek, zegarek zapyta nas, w jaki sposób chcemy obsługiwać smartwatch. Nie będzie to więc tak „brutalne” jak ustawienie którejś z opcji sztywno na start. Oprócz tego poprawki obejmują kilka innych rzeczy, na przykład ulepszenie działania GPS, a także bardziej precyzyjne wskazywanie naładowania baterii.

Wielu czeka na funkcje EKG i wykrywania upadków, których właściciele Galaxy Watch Active 2 zazdroszczą nieco osobom noszącym na nadgarstku Apple Watch 4. Żeby jednak zyskać zgodę na odblokowanie takich opcji, potrzebne jest uzyskanie pewnych zgód i certyfikatów, między innymi od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Uruchomienie tych funkcji planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Ruszyła przedsprzedaż Samsunga Galaxy Watch Active 2. W gratisie świetna ładowarka bezprzewodowa

źródło: Sammobile, Slashgear