smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. @evleaks)

Spodziewajcie się funkcji EKG i wykrywania upadków w smartwatchu Samsung Galaxy Watch Active 2

Najnowszy inteligentny zegarek Samsunga, Galaxy Watch Active 2, wniósł kilka przydatnych funkcji, nieobecnych w jego poprzedniku, a ich lista ma się z czasem wydłużać. W ciągu następnych miesięcy powinna pojawić się obsługa EKG oraz wykrywanie upadków.

Wyżej wymienione dodatki nie były dostępne podczas premiery Galaxy Watch Active 2. Samsung przekazał wtedy, że wciąż czeka na atest FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków). Okazuje się, że na wprowadzenie nowych funkcji trzeba będzie poczekać dość długo – źródła wskazują na pierwszy kwartał 2020 roku.

Najpierw wśród nowości pojawi się wykrywanie upadków, i będzie dostępne dla wszystkich posiadaczy smartwatchy. Nie wiadomo jednak, czy obsługa EKG trafi na zegarki Samsunga na rynkach innych niż USA. Wdrożenie będzie z pewnością zależeć od lokalnych przepisów. Skoro jednak EKG w Apple Watch dostępne jest w Polsce, to nie wydaje mi się, żeby funkcjonalność ta w Galaxy Watch Active 2 miała być przez Samsunga pominięta w naszym kraju.

Niewykluczone, że naręczny elektrokardiograf oraz wykrywanie upadków pojawią się wraz z aktualizacją oprogramowania One UI.

Cena Galaxy Watch Active 2 w Polsce jest już nam znana. Zasady przedsprzedaży, która staruje w najbliższy piątek, 6 września, zawierają w sobie zapisy o kwocie startowej 1299 zł za sztukę smartwatcha Samsunga. W zależności od wersji, ceny mogą sięgnąć 1999 zł.

Znamy cenę Galaxy Watch Active 2 w Polsce. Wiemy też, kiedy ruszy sprzedaż

źródło: Sammobile