(fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

AirPods 3 zyskają nowy wygląd. Możecie ich nie poznać

Coraz więcej wiemy o wyglądzie AirPods 3. Nowe grafiki zapowiadają naprawdę spore zmiany.

Reklama

AirPods 3 zbliżą się do modelu Pro

Pierwsza generacja AirPods, która zadebiutowała w 2016 roku, odczuwalnie wpłynęła na rynek słuchawek bezprzewodowych. Nie tylko Apple stało się największym producentem bezprzewodowych słuchawek, ale także wiele konkurencyjnych modeli wygląda dziś podobnie.

Aktualna, druga generacja, mimo iż wizualnie nie otrzymała prawie żadnych zmian, to wciąż prezentuje się dość dobrze. Nie oznacza to jednak, że firma Tima Cooka nie planuje wdrożyć odczuwalnego odświeżenia wzornictwa w najbliższej, trzeciej wersji słuchawek.

(fot. 52audio)

Jak informuje serwis MacRumors, powołując się na grafiki udostępnione przez 52audio, AirPods 3 będą zauważalnie różnić się od swoich poprzedników. Uwagę zwraca przede wszystkim inny kształt części dousznej, a także krótsze trzonki. Łatwo zauważyć, że konstrukcja będzie przypominać AirPods Pro.

Zabraknie niektórych funkcji

Warto zaznaczyć, że dla osób śledzących informacje o AirPods 3 przedstawione grafiki nie powinny być żadnym zaskoczeniem. Wcześniej już mogliśmy usłyszeć, że nowa generacja będzie wyraźnie czerpać z modelu Pro. Niestety, nie dotyczy to wszystkich rozwiązań zastosowanych w droższych słuchawkach.

Wciąż nie jest pewne, czy nowa generacja otrzyma silikonowe wkładki. Niektóre źródła wskazują, że zostaną one zastosowane, ale nie brakuje też plotek o ich braku. Bardziej pewny jest brak funkcji aktywnej redukcji szumów – nadal będzie ona zarezerwowana wyłącznie dla AirPods Pro.

(fot. 52audio)

Zmieniony zostanie także sposób obsługi. Zamiast gestów opartych o stuknięcia w obudowę, Apple ma postawić na czujniki nacisku umieszczone u nasady słuchawek. Rozwiązanie znane jest już z modelu Pro.

Zamontowane akumulatory nadal mają pozwalać na 5 godzin słuchania muzyki, więc raczej nie możemy mówić o poprawie względem drugiej generacji. Nieznacznej zmianie wizualnej ulegnie etui, ale nie należy nastawiać się na poprawę względem możliwości uzupełnienia energii w samych słuchawkach.

Niewykluczone, że AirPods 3 zadebiutują już wkrótce. Wcześniejsze, nieoficjalne informacje sugerują bowiem rozpoczęcie produkcji w pierwszej połowie tego roku.