(fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Premiera iPada z ekranem mini LED i AirPods 3 coraz bliżej

W Cupertino powstają już nowe urządzenia, które zobaczymy w przyszłym roku. Wśród pierwszych premier ma znaleźć się iPad z wyświetlaczem mini LED i bezprzewodowe słuchawki AirPods 3.

Tablety z lepszymi ekranami

Od dłuższego czasu możemy spotkać się z informacjami o nowych wyświetlaczach, które zostaną zastosowane w iPadach. Firma Tima Cooka ma bowiem wprowadzić tablety z ekranami w technologii mini LED. Pojawią się one również w MacBookach i stacjonarnych Makach.

Wspomniane ekrany mini LED mają charakteryzować się naprawdę dobrymi parametrami – wysoka jasność i kontrast, świetne odwzorowanie kolorów, a przy tym niskie zużycie energii. Mają one zapewniać obraz zbliżony do AMOLED-ów. Tak, Apple nie planuje wprowadzenia OLED-ów do tabletów i komputerów.

iPad Pro 2020
iPad Pro 2020 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Jak informuje Ming-Chi Kuo, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych przecieków o przyszłych planach firmy z Cupertino, premiera iPadów z mini LED planowana jest na pierwszą połowę 2021 roku. Prawdopodobnie nowe wyświetlacze początkowo trafią do modeli z linii Pro, a później zostaną wprowadzone w tańszych tabletach.

Dowiedzieliśmy się również, że chińska firma Jialianyi ma zostać jednym z kluczowych partnerów Apple w 2021 roku. Podobno ma ona zająć się produkcją płyt głównych opartych na LCP (polimery ciekłokrystaliczne), które oferują elastyczny sposób łączenia komponentów, a jednocześnie zapewniają szybki transfer danych z małą latencją. Płyty mają znaleźć zastosowanie w iPadach z ekranami mimi LED i niewykluczone, że również w iPhone’ach 13.

AirPods trzeciej generacji

Najnowsza notka Ming-Chi Kuo potwierdza wcześniejsze informacje o AirPods 3. Nowa wersja słuchawek ma otrzymać większe zmiany w wyglądzie. Cały projekt ma wyraźnie czerpać z AirPods Pro – krótsze trzonki i większa część douszna., aczkolwiek zabraknie silikonowych wkładek.

AirPods Pro (fot. Apple)

Oczekuje się, że trzecia generacja AirPods zachowa bardziej przystępną cenę względem modelu Pro. Nie będą jednak dostępne niektóre funkcje – m.in. aktywna redukcja szumów (ANC). Wśród zmian, oprócz wspomnianego odświeżonego wzornictwa, ma pojawić się lepszy czas pracy na akumulatorze, a także nowy chip odpowiadający za bezprzewodową łączność.

Za produkcją AirPods 3 ma również odpowiadać chińska firma Jialianyi. Oczywiście niewykluczone, że dostawców będzie więcej – Apple często korzysta z usług 2-3 producentów. Słuchawki prawdopodobnie zadebiutują w pierwszej połowie 2021 roku.