Mobile Vikings uruchamia VoLTE i Wi-Fi Calling. Można podbijać Europę

Mobile Vikings długo opierało się przed uruchomieniem w swojej sieci VoLTE i Wi-Fi Calling, ale właśnie nadszedł ten dzień. Dzięki nowym usługom, przebywając za granicą, będzie można obciąć koszty połączeń i SMS-ów do Polski oraz cieszyć się lepszą jakością rozmów w kraju.

Wi-Fi Calling w Mobile Vikings – jakie są zasady?

Korzystanie z Wi-Fi Calling ma swoje plusy. Tam, gdzie zasięg sieci komórkowej jest marny, można przełączyć się na wykonywanie połączeń przez lokalną sieć internetową i nie musimy się już martwić zanikającym sygnałem, byle być w miarę blisko routera.

Połączenia i SMS-y są rozliczane tak samo, jak tradycyjne połączenia głosowe i wiadomości. W Mobile Vikings wygląda to tak, że jeśli jesteśmy za granicą i dzwonimy do Polski, to obowiązuje nas standardowa stawka roamingowa (odpowiednio wyższa, jeśli dzwonimy spoza strefy Unii Europejskiej). Pełny cennik znajdziecie tutaj. Rzecz jasna, włączenie Wi-Fi Calling jest bezpłatne.

Żeby korzystać z Wi-Fi Calling w Mobile Vikings, trzeba mieć smartfon z systemem iOS 10.3 lub nowszym, albo z Androidem 5.0 lub nowszym. Lista wspieranych modeli smartfonów liczy blisko 200 urządzeń i będzie rosła.

VoLTE dla czystości połączeń głosowych

VoLTE umożliwia wykonywanie połączeń głosowych w lepszej jakości oraz korzystanie z internetu podczas ich trwania. W Mobile Vikings będzie działać na tych samych smartfonach, co Wi-Fi Calling. Część z modeli zostanie nią pobłogosławiona z automatu. Ostatecznie można ją sobie włączyć w ustawieniach Sieci komórkowej smartfona. Korzystać z VoLTE będziemy mogli dopóty, dopóki będziemy znajdować się w zasięgu sieci LTE Play. Opcja ta nie zadziała w ramach roamingu krajowego i międzynarodowego.

Cieszy, że Mobile Vikings dołączyło do grona operatorów oferujących Wi-Fi Calling i VoLTE. Z pewnością przydadzą się klientom sieci, tak bardzo wyczekującym tych funkcji.