Tą opaską Xiaomi zapłaci się w sklepie. Tak, paskiem!

Xiaomi w drugim kwartale 2021 roku wydało na badania i rozwój (R&D) ponad 3 mld juanów i teraz widzimy tego efekty. Producent zapowiedział bowiem niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje segment narzędzi do płatności zbliżeniowych.

Już za kilka dni polska premiera Mi Smart Band 6 NFC

Mieszkańcy Polski z niecierpliwością czekają na polską premierę Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, którą będzie można płacić zbliżeniowo za zakupy. Dobra wiadomość jest taka, że (prawdopodobnie) zostanie ona zaanonsowana już 6 października 2021 roku, natomiast zła, że początkowo płatności zbliżeniowe zapewne nie będą dostępne dla wszystkich klientów. Finalnie też nie, ale z czasem liczba osób, mogących skorzystać z tego rozwiązania, powinna się sukcesywnie zwiększać.

Cena Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC w Europie została ustalona na (od) 54,90 euro, co jest równowartością ~250 złotych. Czy to dużo, czy nie – niech sobie każdy sam odpowie na to pytanie, lecz trzeba pamiętać o tym, że będzie to niespotykanie tani smart band z obsługą płatności zbliżeniowych. A to wystarczający argument, żeby go kupić.

Tą opaską Xiaomi zapłaci się w sklepie. Przepraszam – paskiem

Producent, chociaż bardzo długo kazał czekać mieszkańcom Europy na Mi Banda, którym będzie się dało płacić zbliżeniowo za zakupy (Mi Band 4 NFC trafił tylko do trzech krajów), niespodziewanie poszedł o krok dalej. I to wręcz milowy, bo czegoś takiego się po nim nie spodziewaliśmy.

Raghu Reddy z indyjskiego oddziału marki udostępnił zapowiedź paska Xiaomi NFC Mi Pay, który ma być „przyszłością bezstykowych płatności”. Jeżeli dobrze rozumiemy, chodzi tu o możliwość płacenia zbliżeniowo za pomocą paska, a nie samego urządzenia, do którego zostanie przyczepiony.

opaska pasek Xiaomi NFC Mi Pay
źródło: @RaghuReddy505

Chociaż brzmi to wręcz niewykonalnie, to pasek Xiaomi NFC Mi Pay został zaprezentowany podczas Global Fintech Festival. Co więcej, Raghu Reddy zapowiedział, że jego firma współpracuje już z kilkoma indyjskimi instytucjami finansowymi, aby wdrożyć to rozwiązanie na rynek.

Na tę chwilę trudno powiedzieć, czy Xiaomi NFC Mi Pay będzie dostępny również poza Indiami, ale – jak zawsze – potrzebna jest tu pomoc ze strony banków. W Polsce na razie mają one na głowie Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, więc czy zdecydują się też na obsługę pasków NFC? Chcielibyśmy powiedzieć, że tak, ale być może nawet samo Xiaomi tego nie wie…

Czas pokaże, my czekamy z niecierpliwością.