soundbar Creative Sound Blaster KATANA V2
Creative Sound Blaster KATANA V2 (źródło: Creative)

Creative Sound Blaster KATANA V2 oficjalnie. Producent wzniósł perfekcyjność na wyższy poziom

Creative Sound BlasterX KATANA, soundbar dla graczy i nie tylko, który według deklaracji producenta osiągnął wyżyny perfekcji, doczekał się bezpośredniego następcy. Creative Sound Blaster KATANA V2 oferuje najbardziej zaawansowane technologie swojego poprzednika i najnowsze dodatki z technologicznego port folio Creative Technology.

Specyfikacja Creative Sound Blaster KATANA V2

Creative podaje, że przetwarzaniem dźwięku w tym modelu zajmują się dwa procesory. Pierwszy z nich, Sound Blaster z technologią Acoustic Engine, współpracuje z rozwiązaniami o nazwach Sound Blaster Surround, Dolby Audio, Dolby Digital Decoding, Crystal Voice, Crystalizer i Smart Volume Dialog+ oraz wieloma innymi, autorskimi technologiami producenta.

Z kolei drugi z procesorów, Super X-Fi UltraDSP, wspomaga sprzętowo autorską technologię przetwarzania dźwięku „holograficznego” Super X-FI i niedawno opracowaną, na potrzeby gier FPS, technologię pozycjonowania dźwięku SXFI „Battle Mode”. Ta ostatnia pomaga dokładnie i precyzyjnie usłyszeć, gdzie znajduje się inny gracz.

soundbar Creative Sound Blaster KATANA V2
Creative Sound Blaster KATANA V2 (źródło: Creative)

Creative Sound Blaster KATANA V2 doskonale sprawdzi się jako soundbar dla graczy również dlatego, że oferuje on tryb Scout Mode, który ma za zadanie wyostrzać i podbijać najważniejsze dźwięki, jak kroki przeciwnika, przeładowania broni itp.

Nowy soundbar marki Creative jest również odpowiedzią na apele klientów, którzy domagali się złącza słuchawkowego na przednim panelu. Producent umieścił więc na nim 4-polowe złącze słuchawkowe, obsługujące wirtualny dźwięk przestrzenny. Warto od razu też wspomnieć o tym, że głośniki w Creative Sound Blaster KATANA V2 oferują także wbudowany mikrofon, zatem nie ma potrzeby korzystać z osobnego.

soundbar Creative Sound Blaster KATANA V2
źródło: Creative

Creative informuje także, że soundbar wyposażono w cztery przetworniki dwudrożne i jeden przetwornik niskotonowy dalekiego zasięgu. Moc Creative Sound Blaster KATANA V2 wynosi do 126 W RMS (głośnik 66 W+ subwoofer 60 W).

Cena Creative Sound Blaster KATANA V2, kompatybilność

Cena Creative Sound Blaster KATANA V2 została ustalona w Polsce na 1499 złotych. Dla porównania, Creative Sound BlasterX KATANA kosztuje obecnie ~1100 złotych. W zestawie znajdzie się pilot z programowalnymi przyciskami, pod którymi można ustawić na przykład profile dźwiękowe lub oświetlenie RGB.

Nowy soundbar da się połączyć m.in. z komputerami osobistymi (w tym Apple Mac), konsolami PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S, Nintendo Switch oraz innymi urządzeniami przenośnymi.

A jeśli chcecie zobaczyć, jak radzi sobie poprzednia generacja, zapraszamy do poniższego wideo: