smartfon Motorola Moto G Pure smartphone
Motorola Moto G Pure (źródło: @OnLeaks, @ZoutonUS)

Motorola Moto G Pure spróbuje zawojować rynek niedrogich smartfonów do gier

Kiedyś smartfon dla graczy musiał charakteryzować się topową, bezkompromisową wydajnością. Dziś niemal każdy model nadaje się – według producentów – do gier, nawet ten z niższej półki. Podobnie będzie w przypadku nadchodzącej Motoroli Moto G Pure.

Mimo że 2021 rok powoli się kończy, Motorola ani myśli zwalniać tempa wydawania nowych smartfonów. W ostatnim czasie na rynku, także polskim, zadebiutowało mnóstwo modeli, w tym Moto G60s i Moto E20, a na horyzoncie są kolejne – Moto E40 oraz Motorola Moto G Pure.

Specyfikacja Motorola Moto G Pure

Mimo że Motorola Moto G Pure nie zadebiutowała jeszcze oficjalnie, to wiemy o niej całkiem sporo przed premierą, która czai się tuż za rogiem. Smartfon będzie próbował skraść serca graczy, którzy nie dysponują kilkoma tysiącami złotych. Zostanie bowiem wyposażony w gamingowy (przynajmniej według deklaracji producenta) procesor MediaTek Helio G25.

smartfon Motorola Moto G Pure smartphone
źródło: @OnLeaks, @ZoutonUS

Ponadto do dyspozycji właścicieli tego modelu oddane zostaną 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej, naturalnie z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Należy więc powiedzieć wprost, że Motorola Moto G Pure nie będzie smartfonem dla wymagających graczy, a raczej – jeśli już – co najwyżej niedzielnych albo lubujących się w niezbyt rozbudowanych grach.

Specyfikacja Motorola Moto G Pure obejmować ma również aparat o rozdzielczości 5 Mpix na przodzie i duet 48 Mpix + 2 Mpix (do pomiaru głębi) na tyle. Na panelu tylnym znajdzie się też czytnik linii papilarnych, natomiast na bocznych krawędziach 3,5 mm złącze słuchawkowe i port USB-C.

smartfon Motorola Moto G Pure smartphone
źródło: @OnLeaks, @ZoutonUS

Ten ostatni posłuży do ładowania akumulatora o pojemności 4000 mAh, maksymalnie z mocą 10 W. Oprócz tego Motorola Moto G Pure zaoferuje też wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,5 cala (i prawdopodobnie rozdzielczości HD+). Smartfon będzie miał wymiary 167×76,5×8,6 mm (lub 10,1 mm, jeżeli uwzględnić wystający ponad bryłę moduł z aparatami na panelu tylnym) oraz ramkę z aluminium.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że po wyjęciu z pudełka Moto G Pure będzie pracowała pod kontrolą systemu Android 11.

Cena Motorola Moto G Pure, dostępność

Według nieoficjalnych informacji, cena Motorola Moto G Pure będzie wynosiła od 300 do 350 dolarów (równowartość ~1180-1380 złotych). Smartfon trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w drugim tygodniu października 2021 roku.