Orange logo
fot. Pixabay, Wikipedia

Masz dużo gigabajtów na koncie w Orange na kartę i nie chcesz ich stracić? Tak przedłużysz ważność pakietu internetu

Wielu użytkowników często szybciej zyskuje nowe gigabajty niż jest w stanie je zużyć, dlatego regularnie po prostu traci niewykorzystane pakiety. Klienci oferty Orange na kartę mogą od teraz przedłużyć ich ważność, choć oczywiście nie za darmo. Jakim kodem i ile to kosztuje?

Orange rozdaje gigabajty za darmo na prawo i lewo

Klienci Orange mają wiele okazji, żeby zgarnąć dodatkowe gigabajty – operator rozdawał je ostatnio po każdym meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej. Abonenci tej sieci nie mają zatem powodów do narzekania na brak promocyjnych pakietów internetowych, szczególnie że w Orange na kartę wciąż mogą wykupić 120 GB za 15 złotych.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy ważność pakietu internetowego się kończy, a na koncie nadal jest sporo gigabajtów? Użytkownicy taryfy Orange na kartę nie muszą się już o to martwić, ponieważ operator daje im możliwość przedłużenia okresu ważności zgromadzonych gigabajtów. Oczywiście nie za darmo, ale oferta wydaje się uczciwa.

jak przedłużyć ważność pakietu internetowego w Orange na kartę
fot. Pexels

Jak przedłużyć ważność pakietu internetowego w Orange na kartę?

Orange poinformowało, że od teraz w ofercie na kartę dostępna jest usługa, umożliwiająca przedłużenie okresu ważności gigabajtów, zgromadzonych w ramach różnych promocji, w tym wspomnianej przed chwilą 120 GB na całe lato.

Użytkownicy, którzy ich nie wykorzystali i nie chcą ich stracić, bo wiedzą, że mogą się jeszcze przydać, mogą przedłużyć ważność pakietu internetowego o 31 dni, licząc od końca obecnej daty ważności środków (czyli nie od dnia zlecenia przedłużenia). Aby to zrobić, należy wysłać SMS o treści AKT31 pod bezpłatny numer 811. Sama usługa nie jest jednak darmowa – kosztuje 9 złotych i kwota ta jest pobierana z konta klienta.

Co ważne, użytkownik może skorzystać z tej usługi wielokrotnie – wówczas okresy ważności będą się sumować. Jest ona dostępna we wszystkich taryfach Orange na kartę, aczkolwiek operator zastrzega, że nie przedłuża ona ważności gigabajtów, przyznanych w ramach:

  • doładowań konta w Orange Free na kartę,
  • bonusów na start,
  • stałych usług płatnych typu „Elastyczne Pakiety Internetowe”, „Bez limitu”, itp.

Aby sprawdzić ilość i ważność promocyjnych środków w ramach portfela promocyjnych gigabajtów, należy wysłać SMS o treści ILE DANYCH pod numer 901. Koszt takiej wiadomości to 20 groszy za sztukę.