Xiaomi Mi 11 Ultra
Xiaomi Mi 11 Ultra

Trzy razy 50 Mpix – Xiaomi 12 będzie miał naprawdę mocny zestaw aparatów

Xiaomi Mi 11 Ultra jest jednym z najważniejszych smartfonów z Chin ostatnich lat – głównie dlatego, że staje na najwyższych miejscach w porównaniach najlepszych mobilnych sprzętów fotograficznych. Xiaomi 12 będzie miał jeszcze lepsze matryce.

Nie Xiaomi Mi 12, a Xiaomi 12

Pewnie chwilę potrwa, zanim przyzwyczaimy się do nowego systemu nazewnictwa smartfonów Xiaomi. Firma przekazała ostatnio, że najnowszy flagowiec marki nie będzie nazywał się Xiaomi Mi 12, a po prostu Xiaomi 12.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Porzucenie nazwy „Mi” ma dotyczyć nie tylko topowych konstrukcji, ale także sprzętów z niższej półki cenowej oraz pozostałych urządzeń marki. Po 10 latach przyjdzie nam więc zaakceptować nowy sposób na określanie modeli Xiaomi.

Aparat mocny jak nigdy

Przypomnijmy, że Xiaomi Mi 11 Ultra otrzymał w aparacie głównym trzy matryce:

  • aparat główny 50 Mpix,
  • ultraszerokokątny 48 Mpix 128°,
  • teleobiektyw 48 Mpix z 5x zoomem optycznym, 10x zoomem hybrydowym i 120x zoom cyfrowym.

Powyższa konfiguracja zostanie prawdopodobnie przebita przez Xiaomi 12. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom z Digital Chat Station, w nowym flagowcu producenta znajdziemy trzy matryce 50 Mpix w takiej samej konfiguracji, jak w aktualnym modelu Ultra, a więc: aparat główny, ultraszerokokątny i teleobiektyw. Byłyby to niezwykle interesujące informacje, gdyby to wszystko dotyczyło modelu podstawowego, bo „zwykły” Xiaomi Mi 11 miał zestaw: 108 Mpix + 13 Mpix + 5 Mpix.

Reszta specyfikacji owiana jest na razie tajemnicą – spodziewamy się obecności procesora Qualcomm Snapdragon 895, ekranu OLED z wysoką częstotliwością odświeżania, a może nawet ukrytego pod nim aparatu przedniego, jak w Xiaomi MIX 4. Zanim zadebiutuje Xiaomi 12 – zapewne gdzieś pod koniec roku – będziemy mieli o nim komplet informacji.