Google Pixel

Apple się zdenerwuje, gdy dowie się, kiedy Google zaprezentuje Pixela 6

Zapowiada się na to, że wrzesień będzie obfitował w prezentacje wybitnie ciekawych smartfonów z wyższej półki. Właśnie pojawiła się data premiery Google Pixel 6 i Apple może być złe na swojego rodzimego konkurenta, że ten spróbuje skraść show nowym iPhone’om.

Reklama

Schemat wydawniczy Google jest mocno nieregularny, na co ogromny wpływ ma niepewna sytuacja na świecie w ostatnich miesiącach. W związku z tym nie wiedzieliśmy, kiedy możemy spodziewać się premiery nowej rodziny flagowych smartfonów, gdyż wiele modeli zalicza niemałe opóźnienia.

Pojawiła się data premiery Google Pixel 6

Dla przypomnienia, Google Pixel 4 i Pixel 4 XL zostały zaprezentowane 15 października 2019 roku, a Google Pixel 5 – 30 września 2020 roku. Ku naszemu zaskoczeniu, wygląda na to, że Google zaanonsuje nową rodzinę high-endów jeszcze wcześniej, bowiem według informacji, przekazywanych przez jednego z użytkowników chińskiego serwisu społecznościowego Weibo, data premiery Google Pixel 6 została ustalona na 13 września 2021 roku.

jest nieoficjalna data premiery Google Pixel 6
źródło: Google

Samo Google oficjalnie jeszcze tego nie potwierdziło, ale jeżeli to prawda, to jest to tylko kwestią czasu, ponieważ od 13 września dzielą nas jedynie dwa tygodnie. O ile jednak wszystkich zainteresowanych data premiery Google Pixel 6 z pewnością ucieszy, tak Apple może być niezbyt zadowolone z posunięcia swojego rodzimego konkurenta, ponieważ dzień później ma zaprezentować (m.in.) smartfony z serii iPhone 13.

Dobra wiadomość dla Apple jest taka, że najnowsze flagowce Google nie będą konkurować z tegorocznymi iPhone’ami ceną – sam producent dał do zrozumienia, że klienci muszą przygotować się na konkretny wydatek, aby kupić Google Pixel 6 Pro. Model Google Pixel 6 ma być niewiele tańszy.

Pixel 6 będzie droższy od poprzedników
źródło: Google

Według ostatnich doniesień, specyfikacja Google Pixel 6 Pro obejmować będzie m.in. 6,71-calowy ekran POLED, 12 GB RAM, od 128 GB do 512 GB pamięci wbudowanej, akumulator o pojemności 5000 mAh, aparat 12 Mpix na przodzie i zestaw 50 Mpix + 48 Mpix (teleobiektyw) + 12 Mpix (ultraszeroki) na tyle.

Z kolei model podstawowy zaoferuje 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED, 8 GB RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej (w zależności od wersji), aparat 8 Mpix na przodzie i duet 50 Mpix + 12 Mpix (ultraszeroki) na tyle, a także akumulator o pojemności 4614 mAh. Ponadto oba smartfony będą pracować pod kontrolą systemu Android 12 i bazować na procesorze Google Tensor.