(fot. pixabay.com)

Aplikacja mPay odczuwalnie ułatwi podróżowanie również poza Polską

Wybierasz się do Berlina, Budapesztu lub Pragi i zamierzasz przemieszczać się komunikacją miejską? Niewykluczone, że przydatna okaże się aplikacja mPay.

Wygodniejsze przemieszanie się z mobilną aplikacją

Smartfony, a dokładniej dostępne aplikacje, odczuwalnie zmieniły nasze nawyki dotyczące podróżowania. Nie musimy już sięgać po papierową mapę, kupować zewnętrznej nawigacji czy chociażby szukać tablicy informacyjnej z rozkładem autobusów lub pociągów. Teraz wystarczy wyciągnąć z kieszeni niewielkie urządzenie i uruchomić odpowiednią aplikację – np. Mapy Google czy mPay.

Twórcy mPay właśnie poinformowali, że w ramach usługi Go wprowadzą więcej europejskich miast. To jak najbardziej bardzo dobra informacja, bowiem wspomniana przed chwilą funkcja odczuwalnie ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej.

aplikacja mpay
Aplikacja mPay (fot. Tabletowo.pl)

Dowiedzieliśmy się, że lista zostanie uzupełniona o Berlin, Bratysławę, Budapeszt, Pragę, a także Genewę. Oczywiście z czasem będą wprowadzane kolejne miasta. Najpewniej początkowo te najważniejsze i najpopularniejsze w Europie. Ponadto, Andrzej Basiak, pełniący rolę prezesa firmy, zapowiedział, że należy oczekiwać wdrożenia miejscowości turystycznych znajdujących się we Włoszech i innych krajach.

Wystarczy wybrać cel podróży

Dlaczego wcześniej wspomniałem, że nowości należy traktować jako bardzo dobrą informację? Otóż aplikacja mPay, a dokładniej dostępna w niej usługa Go, powinna okazać się pomocna w wybraniu jak najlepszej drogi do punktu docelowego, gdy korzystamy z komunikacji miejskiej.

Użytkownik musi tylko wpisać lokalizację, do której planuje dotrzeć, a aplikacja wskaże z jakich środków transportu miejskiego należy skorzystać, aby dojechać jak najszybciej. Warto dodać, że aplikacja mPay umożliwia jeszcze kupowanie biletów, więc cały proces korzystania z komunikacji staje się banalnie prosty, nawet jeśli nie znamy miasta.

Niestety, obecnie płatności za bilety obsługiwane są wyłącznie w Polsce. Wkrótce powinno się to jednak zmienić. W planach jest wprowadzenie funkcji również w innych krajach, aczkolwiek raczej będziemy musieli poczekać do przyszłorocznych wakacji.

Aktualizacja, która uzupełnia listę miast między innymi o Berlin czy Pragę, jest właśnie udostępniana wszystkim zainteresowanym użytkownikom. Powinna być już widoczna zarówno w Google Play, jak i App Store.