aplikacja mPay
źródło: mPay

Teraz w aplikacji mPay weźmiesz również pożyczkę

Za pomocą aplikacji mPay da się nie tylko kupić bilety czy opłacić postój na parkingu. Program oferuje znacznie więcej, a od teraz za jego pośrednictwem można również wziąć pożyczkę.

Aplikacja mPay zyskała wielu użytkowników dzięki zakrojonej na szeroką skalę akcji promocyjnej, dzięki której można było kupić bilet na komunikację miejską za złotówkę. To jednak nie wszystko, co oferuje – funkcjonalność programu cały czas jest zwiększana, a teraz jego portfolio wzbogacono o szybkie pożyczki bez zbędnych formalności.

Jak wziąć pożyczkę w aplikacji mPay?

Twórcy aplikacji deklarują, że zainteresowani użytkownicy muszą jedynie złożyć „maksymalnie uproszczony wniosek”. Cały proces zamyka się w kilku prostych krokach – klient sam ustala kwotę, jaką chce pożyczyć, a także okres spłaty (od 6 do 24 miesięcy). Ponadto nie jest wymagane zaświadczenie o zarobkach, potwierdzenie danych osobowych czy robienie przelewu weryfikacyjnego.

aplikacja mPay pożyczka
źródło: mPay

Po wypełnieniu wniosku, użytkownik aplikacji dostanie ofertę, która jest równoznaczna z przyznaniem mu pożyczki, a następnie środki, o które zawnioskował. Cały proces odbywa się za pośrednictwem programu na urządzenia mobilne.

Pieniądze z pożyczki trafią na rachunek rozliczeniowy w aplikacji. Z jej poziomu można je przelać na osobiste konto bankowe lub wypłacić w placówce Poczty Polskiej albo Banku Polskiego.

Aktualnie pożyczek za pośrednictwem udziela jedynie marka hapipożyczki, która należy do do IPF Polska Sp. z o.o. Maksymalna kwota finansowania na chwilę obecną to 10 tysięcy złotych (minimalna zaś 800 złotych). W przyszłości planowane jest jednak udostępnienie ofert innych firm, udzielających szybkich pożyczek bez zbędnych formalności. Każda z nich indywidualnie ustali górną granicę kwoty pożyczki, więc niewykluczone, że za jakiś czas użytkownicy aplikacji mPay będą mogli za jej pośrednictwem pożyczyć jeszcze więcej pieniędzy.

Twórcy aplikacji informują również, że mPay podlega takim samych obostrzeniom jak np. banki, a działalność spółki jest nadzorowana m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Na koniec warto przypomnieć, że aplikację mPay można pobrać zarówno ze sklepu Google Play, jak i Huawei AppGallery oraz App Store.