Oppo MagVOOC
Oppo MagVOOC (źródło: Oppo)

Oppo zaprezentowało swoją odpowiedź na Apple MagSafe i CarKey

Oppo jest kolejnym po realme producentem, który zaprezentował swoją odpowiedź na technologię Apple MagSafe. Chińska marka na tym jednak nie poprzestała, bo pochwaliła się również m.in. cyfrowym kluczykiem.

Oppo MagVOOC to odpowiedź Oppo na Apple MagSafe

W przeciwieństwie jednak do realme, Oppo nie ujawniło zbyt wielu szczegółów na temat możliwości i specyfikacji technologii Oppo MagVOOC. Producent podczas targów Smart China Expo 2021 w Chinach zaprezentował ultracienką ładowarkę MagVOOC, która wykorzystuje magnesy, aby trzymała się kurczowo obudowy smartfona. Podobne rozwiązanie zastosowano również w podstawce do ładowania, którą widzicie na samej górze niniejszego artykułu.

Oprócz ładowarek, zgodnych z technologią Oppo MagVOOC, Oppo zaprezentowało także kompatybilny z nią power bank. Niestety, w żadnym przypadku producent nie ujawnił mocy, z jaką może być ładowany smartfon.

Cyfrowy kluczyk Oppo

Wraz z technologią MagVOOC, Oppo zaprezentowało swoją wersję cyfrowego kluczyka. Z podobnego rozwiązania mogą już korzystać klienci Apple (CarKey pojawił się w iOS 14) i jednocześnie posiadacze obsługiwanych samochodów.

Możliwości cyfrowego kluczyka Oppo zaprezentowano z wykorzystaniem smartfona Oppo Find X3 oraz smartwatcha Oppo Watch 2. Zarówno jedno, jak i drugie urządzenie pozwala na otworzenie drzwi (z wykorzystaniem Bluetooth), ale nie tylko, bo również sterowanie (za pośrednictwem dedykowanej aplikacji) różnymi funkcjami pojazdu, m.in. klimatyzacją. Co więcej, producent podaje też, że rozwiązanie to umożliwia zdalne włączenie klaksonu, aby użytkownik mógł łatwiej zlokalizować pojazd na przykład na zatłoczonym parkingu.

Oprócz tego, Oppo zapowiedziało również możliwość szybkiego ładowania swoich smartfonów w samochodach – przewodowo z mocą do 65 W i bezprzewodowo z mocą do 40 W. Producent pochwalił się, że nawiązał współpracę z kilkoma markami, w tym NIO, BYD Auto i Geely.

Okulary rozszerzonej rzeczywistości Oppo AR Glass 2021

Oppo wykorzystało też rozpoczynające się dziś targi Smart China Expo 2021 do zaprezentowania kolejnej generacji swoich okularów rozszerzonej rzeczywistości. Podobnie jednak jak w przypadku technologii Oppo MagVOOC, producent nie zdradził zbyt wielu szczegółów na ich temat.

Poinformował jedynie, że okulary mają „specjalną konstrukcję, składającą się z dwóch elementów, dzięki czemu są lżejsze” i tym samym bardziej komfortowe. Ponadto Oppo podaje, że są wyposażone w „popularne rozwiązanie Birdbath”, za sprawą którego zaoferują „wrażenia podobne do tych w kinie”.

okulary rozszerzonej rzeczywistości Oppo AR Glass 2021
źródło: Oppo

Oppo nie poinformowało, kiedy zamierza wprowadzić na rynek swoje nowe technologie i produkty.