BMW chce zrobić perfekcyjną aplikację na Apple Watcha, więc prosi użytkowników o pomoc

W nowszych modelach BMW mamy dostęp do wybranych funkcji z poziomu Apple Watcha. Niebawem aplikacja na watchOS doczeka się większych zmian, a w jej usprawnieniu pomogą użytkownicy.

Sterowanie samochodem z nadgarstka

Mimo iż bawarski producent kojarzy się głównie ze sportowymi samochodami, które zapewniają sporo radości z jazdy, to naprawdę dobrze radzi sobie we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań, często będąc pod tym względem pierwszym przed Audi czy Mercedesem. Dobrym przykładem jest wsparcie dla cyfrowego kluczyka.

BMW od dłuższego czasu oferuje również mobilną aplikację, umożliwiającą zdalne sterowanie samochodem. Program dostępny jest zarówno na smartfony, jak i wybrane smartwatche. Co więcej, wersja stworzona z myślą o watchOS wkrótce doczeka się większej aktualizacji.

Nowa aplikacja BMW na Apple Watcha

Jak zauważył serwis 9to5Mac, Niemcy zdecydowali się przeprowadzić krótką ankietę, która ma pomóc w zaprojektowaniu możliwe najlepszej aplikacji na Apple Watcha. Użytkownicy pytani są m.in. o posiadaną wersję smartwatcha, najbardziej potrzebne funkcje czy ewentualne stworzenie specjalnej kompilacji tarczy zegarka z szybkim dostępem do określonych danych.

bmw aplikacja Apple Watch
(fot. 9to5Mac)

Mimo iż w ankiecie możemy zobaczyć uruchomioną aplikację, która przedstawia BMW i4, to nie będzie ona dostępna tylko dla właścicieli elektrycznego Gran Coupe. Docelowo ma zostać udostępniona wszystkim zainteresowanym użytkownikom nowszych samochodów z Bawarii.

Z poziomu Apple Watcha będziemy mogli sprawdzić najważniejsze dane o samochodzie (zasięg czy poziom paliwa w baku/energii w akumulatorach), a także sterować wybranymi funkcjami, jak np. uruchomienie klimatyzacji lub odblokowanie lub zablokowanie drzwi. Niewykluczone również, że dostęp do podstawowych informacji zyskamy bez uruchamiania aplikacji – zostaną one podane w formie widżetu na tarczy zegarka.

Warto dodać, że w zeszłym roku większego odświeżenia doczekała się aplikacja na iOS. Wówczas bawarski producent wprowadził zauważalnie zmieniony interfejs, a także kilka nowych rozwiązań. Najpewniej podobna polityka zostanie zastosowana w przypadku Apple Watcha – bez rewolucji, wymagającej zmiany przyzwyczajeń, ale z długą listą usprawnień już obecnych rozwiązań.

Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery nowej aplikacji, ale raczej nie będziemy musieli długo czekać na jej udostępnienie.