Samsung Galaxy S21 5G
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Czekasz na premierę Galaxy S22? Najnowsze informacje na pewno Cię zainteresują

Mimo że seria Galaxy S22 zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy, wiemy o niej coraz więcej. Prawdziwy wysyp nieoficjalnych doniesień na jej temat jeszcze przed nami, ale już teraz znamy wiele jej tajemnic.

Flagowymi smartfonami Samsunga na drugą połowę 2021 roku są składane Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3, który ma przynajmniej części klientów zrekompensować brak Galaxy Note w tym roku. Nie wszyscy są jednak fanami tego typu konstrukcji i czekają na kolejną generację serii Galaxy S. Jeśli Wy też, to najnowsze informacje na jej temat z pewnością Was zainteresują.

Częściowa specyfikacja Galaxy S22 i Galaxy S22+ oraz Galaxy S22 Ultra ujawniona!

Wszystko wskazuje na to, że ponownie możemy się spodziewać trzech flagowych modeli. Specyfikacja Galaxy S22 i Galaxy S22+ będzie bardzo podobna, bowiem oba smartfony zostaną wyposażone w ekran LTPS o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz i przekątnej – odpowiednio – 6,06 cala i 6,55 cala. Zapowiada się zatem na to, że ekrany w obu modelach będą mniejsze niż w bezpośrednich poprzednikach, bowiem Galaxy S21 ma 6,2-calowy, a Galaxy S22+ 6,7 calowy.

Zarówno Galaxy S22, jak i wersja z „plusem” w nazwie, zaoferuje również potrójny aparat 50 Mpix + 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 12 Mpix z 3x zoomem optycznym na panelu tylnym. Model podstawowy zasili akumulator o pojemności 3800 mAh, natomiast Galaxy S22+ bateria 4600 mAh. W jednym i drugim przypadku ogniwo zostanie zatem zmniejszone o 200 mAh – prawdopodobnie z uwagi na zredukowanie ogólnych gabarytów smartfonów.

Specyfikacja Galaxy S22 będzie się mocno różniła od listy parametrów Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 (źródło: Samsung)

Najwyżej pozycjonowany w ofercie flagowiec, model z dopiskiem „Ultra”, otrzyma natomiast ekran LTPO o przekątnej 6,81 cala i rozdzielczości WQHD+, również z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Wiele się zatem nie zmieni względem Galaxy S21 Ultra, podobnie jak w przypadku pojemności akumulatora, ponieważ jego następca też otrzyma baterię 5000 mAh.

Niewielkie zmiany zajdą natomiast w module aparatu na panelu tylnym, gdyż w Galaxy S22 Ultra ma on się składać ze 108 Mpix aparatu głównego, 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, 12 Mpix z 3x zoomem optycznym i 12 Mpix z 10x zoomem. Dla przypomnienia, w Galaxy S21 Ultra Samsung w przypadku teleobiektywów postawił na 10 Mpix matryce światłoczułe.

Według informacji, przekazywanych przez Ice Universe, seria Galaxy S22 może wyglądać podobnie do linii Galaxy S21, ponieważ Samsung rzekomo nie zamierza decydować się na drastyczne zmiany w designie swoich flagowych smartfonów, a jedynie na drobne „modyfikacje”.