windows 11
fot. Microsoft

Microsoft ujednolici OneNote – dwie wersje zostaną połączone w jedną

Obecnie dostęp do OneNote można uzyskać na dwa sposoby: użytkownicy mogą korzystać z aplikacji z pakietu Office lub pobrać ten program za pośrednictwem Microsoft Store. W niedalekiej przyszłości Microsoft te dwa oddzielne wydania połączy jednak w jedną, odświeżoną wersję.

Reklama

Microsoft zapowiada zmiany w OneNote

Microsoft zapowiedział serię aktualizacji, mających ostatecznie związać ze sobą dostępne obecnie dwie wersje OneNote. Cały proces potrwa około roku i połączy funkcjonalność obu programów. Aktualizacje przyniosą m.in. odświeżenie wyglądu aplikacji, by pasował on do wszystkich innych zmian, jakie nadejdą wraz z Windowsem 11, a także możliwość dostosowania layoutu do własnych preferencji.

Co to oznacza dla użytkowników?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z OneNote w pakiecie Office, czy pobrałeś aplikację bezpośrednio z Microsoft Store, nie ma powodu do obaw. Zmiany nie pojawią się z dnia na dzień, lecz będą wprowadzane stopniowo przez następne 12 miesięcy. Microsoft twierdzi, że nie ma znaczenia, z której wersji obecnie korzystasz, bo ostatecznie i tak nie odczujesz różnicy. Nowy OneNote ma otrzymać zupełnie nowe funkcje, a zastosowania unikalne dla wersji Windows 10 zostaną zaimportowane także do ujednoliconej odsłony.

OneNote otrzyma nowe funkcje i odświeżony wygląd

Użytkownicy OneNote dla Windows 10 otrzymają zaproszenie do aktualizacji do wspomnianej wersji, ale te nie pojawią się wcześniej, niż w drugiej połowie 2022 roku. Jeśli korzystasz obecnie z programu w pakiecie Office, to Twoja droga do nowej odsłony aplikacji powinna być praktycznie niezauważalna, więc wypatruj aktualizacji, niosących ze sobą dodatkową funkcjonalność. W przypadku, gdy dopiero planujesz rozpocząć zabawę z OneNote, wygodniej będzie wybrać właśnie tę wersję.

Przy okazji warto dodać, że planowane zmiany nie wpłyną w żaden sposób na aplikacje OneNote dostępne na iOS, Androidzie, macOS i w przeglądarce.