słuchawki bezprzewodowe samsung galaxy buds 2 przeciek wireless headphones leak
Samsung Galaxy Buds 2 (źródło: Sammobile)

Galaxy Buds 2 w pełnej krasie. Po sieci hula specyfikacja nadchodzących słuchawek Samsunga

Oczekuje się, że przy najbliższej nadarzającej się okazji Koreańczycy pochwalą się nowymi, prawdziwie bezprzewodowymi słuchawkami Samsung Galaxy Buds 2. O ich potencjalnej cenie, pojemności baterii czy wersjach kolorystycznych mówi się już od jakiegoś czasu. Teraz światło dzienne ujrzała ich (prawdopodobna) specyfikacja techniczna.

Najbliższe Galaxy Unpacked to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają nie tylko zagorzali fani południowokoreańskiego producenta, ale również branżowe media z całego świata. O ile na oficjalne zapowiedzi dotyczące konkretnych urządzeń przyjdzie jeszcze poczekać niecały tydzień, o tyle internet od miesięcy roi się od przypuszczeń, spekulacji i innych informacji pochodzących z nieoficjalnych źródeł.

Specyfikacja Samsung Galaxy Buds 2

Jeśli wierzyć informacjom, opublikowanym przez użytkownika Twittera, kryjącego się pod nazwą @_snoopytech_, nowe słuchawki koreańskiego producenta obsłużą standard łączności Bluetooth w jego najnowszej odsłonie, czyli w wersji 5.2. Nie zabraknie także wsparcia dla kodeków audio AAC, SBC oraz SSC.

Coraz głośniej mówi się o tym, jakoby Samsung chciał spopularyzować niedawno opracowany format LC3 (Low Complexity Communications Codec), umożliwiający bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku przy użyciu Bluetooth Low Energy. Wprowadzenie podobnego rozwiązania do słuchawek Galaxy Buds 2 na dzień dzisiejszy wydaje się jednak mało prawdopodobnym scenariuszem.

Każda słuchawka Samsung Galaxy Buds 2 będzie mogła pochwalić się 11 mm głośnikiem niskotonowym i 6,3 mm głośnikiem wysokotonowym. Zastosowanie zestawu trzech mikrofonów ma umożliwić poprawne działanie trybu transparentnego, pozwalającego m.in. na prowadzenie rozmowy z drugą osobą bez konieczności wyjmowania słuchawek z uszu. Nowe Budsy zaoferują również aktywną redukcję szumów, a ponadto spełnią normę wodoodporności IPX7.

Pojemność akumulatorów w Galaxy Buds 2 ma wystarczyć na około 8 godzin ciągłego odtwarzania muzyki z wyłączonym ANC i około 5 godzin przy włączonym. Etui ładowane za pośrednictwem kabla USB-C (lub bezprzewodowo z wykorzystaniem standardu Qi) pozwoli cieszyć się dochodzącym dźwiękiem przez dodatkowe 13 godzin z włączonym ANC i nawet do 20 godzin przy wyłączonym ANC. Już 5 minut pod prądem wystarczy, aby słuchawki działały przez następną godzinę.

Niektórzy twórcy mieli już okazję zapoznać się z jeszcze niezapowiedzianymi słuchawkami (źródło: The Mobile Central)

Galaxy Buds 2 mają być dostępne w aż czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, fioletowej, zielonej i białej. Według nieoficjalnych doniesień, klientom przyjdzie za nie zapłacić 159 euro (~720 złotych). Na więcej informacji (lub potwierdzenie dotychczasowych) należy jednak cierpliwie czekać do 11 sierpnia 2021 roku.