Android Auto (fot. Tabletowo.pl)

Android Auto dostał nową nawigację. Gaia GPS spodoba się kierowcom, którzy lubią wybrać się w teren

Lista nawigacji, z których możemy korzystać na Android Auto, właśnie poszerzyła się o kolejną pozycję. Gaia GPS wyróżnia się na tle innych aplikacji, bowiem skierowana jest przede wszystkim do właścicieli samochodów terenowych.

Reklama

Nie jesteśmy już ograniczeni tylko do dwóch aplikacji

Przez większość lat istnienia Android Auto mieliśmy dostęp tylko do Map Google i Waze. To jak najbardziej bardzo dobre nawigacje, ale nie wszystkim muszą odpowiadać, chociażby ze względu na dostępną funkcjonalność czy algorytm wyznaczania trasy.

Na szczęście firma z Mountain View niedawno ogłosiła otworzenie swojego oprogramowania dla kierowców na nawigacje firm trzecich. Pierwsi twórcy zdecydowali się już skorzystać z tej możliwości. Użytkownicy mogą pobrać m.in. aplikację Sygic. Warto dodać, że wkrótce pojawi się jeszcze więcej nawigacji, a wśród nich znajdzie się AutoMapa czy Yanosik.

Gaia GPS trafia na Android Auto

Najnowszą aplikacją, która otrzymała wsparcie dla oprogramowania Google, jest Gaia GPS. Należy mieć na uwadze, że mamy do czynienia z produktem pod pewnymi względami wyjątkowym. Nawigacja nie jest bezpośrednią konkurencją dla Map Google, Sygica czy Yanosika. Twórcy celują w osoby, które lubią zjechać z głównej trasy i wybrać się w teren.

Gaia GPS Android Auto
źródło: Gaia GPS

Gaia GPS może okazać się ciekawym wyborem dla właścicieli SUV-ów i prawdziwych samochodów terenowych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku pierwszego z wymienionych typów aut, powinniśmy, oprócz zainstalowania aplikacji, zdobyć kontakt do najbliższego rolnika. W jakim celu? Oczywiście SUV może się zakopać, a wówczas trzeba będzie go wyciągnąć, np. ciągnikiem.

Z pewnością sporą zaletą Gaia GPS jest możliwość zapisania map w trybie offline, z których następnie możemy korzystać w Android Auto. Może to okazać się dużym atutem, gdy zjedziemy z głównej trasy, a połączenie z internetem nie będzie dostępne.

Podobnie jak w przypadku innych nawigacji, interfejs jest znacząco uproszczony. Kierowca ma dostęp tylko do najważniejszych funkcji i wskazań, aby nie był zbytnio rozpraszany i mógł skupić się na prowadzeniu samochodu.