Apple Watch series 6 smartwatch
Apple Watch series 6 (źródło: Apple)

Zainstaluj watchOS 7.6.1, bo usuwa poważne luki bezpieczeństwa

Mimo iż watchOS 7.6.1 nie wprowadza odczuwalnych nowości, to nie należy wstrzymywać się z aktualizacją. Nowa wersja usuwa poważne luki bezpieczeństwa.

Reklama

watchOS 7.6.1 – Apple łata luki

To prawdopodobnie jedna z ostatnich aktualizacji przed wydaniem watchOS 8, który powinien zadebiutować jesienią tego roku. Jak już wspomniałem, watchOS 7.6.1 nie przynosi nowych funkcji, co nie powinno dziwić – firma Tima Cooka raczej nie wprowadza większych zmian tuż przed premierą dużej aktualizacji.

Nowa wersja, oznaczona jako watchOS 7.6.1, skupia się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa. Serwis AppleInsider informuje, że aktualizacja zawiera łatkę na exploit, który umożliwiał aplikacjom wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami do jądra systemu.

watchOS 7.6.1
(fot. Tabletowo.pl)

Warto zaznaczyć, że exploit mógł być aktywnie wykorzystywany przez cyberprzestępców. W związku z tym zalecane jest jak najszybsze pobranie watchOS 7.6.1.

Aktualizacja może zostać przeprowadzona automatycznie w nocy, gdy Apple Watch jest podłączony do ładowarki. Ewentualnie proces można rozpocząć ręcznie, przechodząc od ustawień aplikacji Watch na iPhonie i wybierając pozycję „Uaktualnienia”.

Nadchodzą duże zmiany

Użytkownicy, którzy chcą większych nowości, muszą poczekać na wydanie watchOS 8. Nowa wersja wprowadzi m.in. monitorowanie poprawnego chodu, bardziej rozbudowane możliwości ustawienia własnego zdjęcia jako tarczy zegarka, tryb skupienia się, nowe opcje udostępniania zdjęć, a także wsparcie dla lokalizatorów AirTag.

Nowy watchOS powinien zostać wydany jesienią, aczkolwiek jeszcze nie znamy dokładnej daty premiery. Wiemy jednak, że aktualizacja trafi na Watch series 3 i wszystkie nowsze modele smartwatchy z Cupertino.

Masz problem z odblokowaniem Apple Watcha?

Przy okazji warto wspomnieć o iOS 14.7.1, który pojawił się na początku tygodnia. Apple w tej wersji rozwiązało problem z funkcją „Odblokuj z iPhone’a”, która umożliwia automatyczne odblokowanie Apple Watcha z wykorzystaniem biometrycznych zabezpieczeń w iPhonie.

Błąd występował w przypadku iPhone’ów z Touch ID. W dużym skrócie, opisany sposób odblokowania nie działał. Na szczęście, problem nie powinien już występować.