(fot. Apple)

Apple Watch 7 może dostać znaczące usprawnienie. Chodzi o akumulator

Tegoroczna generacja Apple Watcha może przynieść nowości w dwóch dziedzinach, które już od dłuższego czasu prosiły się o zmiany. Po pierwsze, otrzymamy przeprojektowany wygląd. Po drugie, wydłuży się czas pracy na akumulatorze.

Reklama

Większy akumulator w nowych Watchu

Wśród najczęściej wymienianych wad Apple Watcha zawsze znajduje się krótki czas pracy bez ładowarki. Co prawda, w nowych modelach możemy liczyć na około dwóch dni działania, ale nie jest to z pewnością wynik rewelacyjny. Niewykluczone, że w tym roku Apple poprawi ten element.

Ming-Chi Kuo, któremu zawdzięczamy sporo sprawdzonych informacji na temat nadchodzących premier Apple, twierdzi, że series 7 otrzyma nową, dwustronną technologię System in Package (SiP). Pozwoli ona zmniejszyć przestrzeń zajmowaną przez procesor.

Apple Watch series 7
Watch series 7 – koncept (fot. Matt Talks Tech, AppleTrack)

Firma Tima Cooka nie zamierza jednak w ten sposób zmniejszyć obudowy popularnego smartwatcha. Zamiast tego, jak wskazuje raport Economic Daily News, wolne miejsce zostanie wykorzystane na większy akumulator lub dodatkowe czujniki.

Należy jednak zwrócić uwagę, że wcześniejsze informacje mówiły o wprowadzeniu nowych czujników dopiero w przyszłym roku. W związku z tym, wysoce prawdopodobne, że Apple skupi się przede wszystkim na czasie pracy. Możliwe, że Apple Watch 7 zostanie wyposażony w większy akumulator.

To byłby dobry ruch, aby zachęcić użytkowników do wymiany starszych modeli

Apple Watch oferuje już opcję zbierania danych podczas snu, ale tutaj przeszkodą okazuje się akumulator. Przed wprowadzeniem tej funkcjonalności sporo osób wykorzystywało noc, aby naładować smartwatcha. Natomiast teraz użytkownicy, którzy chcą zbierać dane podczas snu, muszą uzupełniać akumulator w dzień, na przykład tuż po pobudce i przed pójściem spać.

Niestety, nie jest to zbyt wygodne. Zwiększenie pojemności akumulatora w series 7 byłoby więc dobrym ruchem, aby odczuwalnie podnieść komfort korzystania z opcji monitorowania snu, a także zachęcić klientów do sięgnięcia po nowy model. Tym bardziej, że zmiana złagodziłaby jedno z największych niedociągnięć Watcha, czyli wspomniany wcześniej krótki czas pracy.

Kolejną nowością, która jak najbardziej powinna pozytywnie wpłynąć na sprzedaż, ma być przeprojektowana obudowa. Wzorem iPhone’ów 12 czy nowego iPada Air, konstrukcja ma być bardziej kanciasta, bez zaokrąglonych boków.

Apple Watch series 7 zostanie zaprezentowany jesienią tego roku. Wśród nowości ma znaleźć się również lepsza łączność bezprzewodowa, usprawniony chip U1, a także lepszy wyświetlacz.