(fot. pixabay.com)

Poznaliśmy nazwę kodową Androida 13. To całkiem dobry włoski deser

Niektórzy użytkownicy właśnie testują „Dwunastkę”, ale już poznaliśmy ciekawostkę na temat Androida 13. Nazwa kodowa tego systemu odnosi się do klasycznego włoskiego deseru, składającego się z warstwy biszkoptu nasączonego kawą espresso i specjalnie przygotowanego kremu.

Android 13 – nazwa kodowa jest już znana

Przez większość czasu, każda wersja Androida otrzymywała własny numer, a także dodatkową nazwę, odnoszącą się do słodkiego smakołyku – np. Gingerbread, Jelly Bean, KitKat czy Oreo. Niestety, wraz z publicznym wydaniem Androida 10 opisana „tradycja” została zakończona. Trochę szkoda, bowiem dla wielu osób była to całkiem ciekawa zabawa, która zaczynała się od zgadywania nazwy kolejnej wersji systemu operacyjnego rozwijanego przez Google.

Android 12 był rozwijany pod nazwą kodową Snow Cone (fot. Google)

Mimo iż nazwy alternatywne nie są już oficjalnie używane, to Google nie zrezygnowało z nich całkowicie. Obecnie wykorzystywane są jako nazwy kodowe kolejnych wersji systemu. Android 13, który zadebiutuje w przyszłym roku, również otrzymał własną nazwę. Tym razem padło na jeden z najpopularniejszych deserów.

Android 13 będzie rozwijany pod nazwą włoskiego deseru

Jak informuje serwis 9to5Mac, powołując się na zmiany odkryte w AOSP, Android 13 otrzymał nazwę „Tiramisu”. Oczywiście będzie ona używana tylko wewnętrznie i nie zobaczymy jej w publicznym wydaniu kolejnego Androida.

Jeśli Google wciąż oficjalnie stosowałoby dodatkowe nazwy, to najpewniej „Tiramisu” byłaby jedną z najczęściej wymienianych przed premierą systemu operacyjnego. Po pierwsze, kolejna wersja Androida otrzymałaby właśnie literę „T”. Po drugie, jak już wcześniej wspomniałem, mamy do czynienia z jednym z najbardziej rozpoznawalnych deserów na świecie.

Warto tutaj przypomnieć, jakie nazwy kodowe stosowano od momentu wydania Androida 10. Odpowiednio były to: Quince Tart, Red Velvet Cake i Snow Cone.

Do premiery „Trzynastki” pozostało jeszcze sporo czasu. Obecnie firma z Mountain View skupia się na usprawnieniu Androida 12, który przyniesie sporo nowości w kwestiach wizualnych. Trzeba przyznać, że całość będzie prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Zainteresowani użytkownicy mogą już dołączyć do programu beta testów.