Reklama
iPad Pro 2021 tablet
iPad Pro 2021 (źródło: Apple)

Masz problem z dźwiękiem w iPadzie? Koniecznie pobierz iPadOS 14.7

Apple udostępniło dziś kolejny zestaw aktualizacji do swoich urządzeń. Wśród nich znalazł się iPadOS 14.7, który nie przynosi znaczących zmian, ale może okazać się pomocny dla osób słuchających muzyki z wykorzystaniem przejściówki USB typu C.

Reklama

iPadOS 14.7 jest dostępny do pobrania

Dwa dni wcześniej firma z Cupertino wydała iOS 14.7 i watchOS 7.6, a także tvOS 14.7. Niestety, w przypadku iPhone’ów z Touch ID nowa wersja okazała się niezbyt dopracowana. Użytkownicy skarżą się bowiem na problemy dotyczące automatycznego odblokowywania Apple Watcha.

Miejmy nadzieję, że udostępniony dziś iPadOS 14.7 jest w znacznie lepszej formie i nie sprawi żadnych kłopotów właścicielom iPadów. Jak już wcześniej wspomniałem, nowości nie jest dużo, ale należy odnotować, że aktualizacja naprawia kilka irytujących błędów.

Pełna lista zmian przedstawia się następująco:

  • W aplikacji Dom dodano możliwość zarządzania minutnikami dostępny w głośnikach HomePod,
  • W aplikacji Apple Podcasts można wybrać wyświetlanie wszystkich programów lub tylko śledzonych,
  • Pojawiła się brakująca opcja menu Udostępnij playlistę w aplikacji Apple Music,
  • Naprawiono błąd, w którym odtwarzanie audio w formacie Dolby Atmos oraz Apple Music Lossless mogło zostać nieoczekiwanie zatrzymane,
  • Wyświetlacze Braille’a nie powinny już wyświetlać nieprawidłowych informacji podczas tworzenia wiadomości w aplkacji Poczta,
  • Sygnał audio nie powinien być już pomijany, gdy używana jest przejściówka USB-C na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.
iPad Air 4 (fot. Katarzyna Pura, Tabletowo.pl)

iPadOS 14.7 został wydany na wszystkie wspierane obecnie tablety Apple. Jeśli wciąż nie pojawiła się informacja o dostępności aktualizacji, to można przeprowadzić cały proces ręcznie. Wystarczy przejść do ustawień iPada i wyszukać nową wersję systemu operacyjnego.

macOS 11.5 także jest już do pobrania

Nową wersję systemu operacyjnego mogą pobrać również właściciele Maków. Tutaj również nie mamy do czynienia ze znaczącymi zmianami. Aktualizacja wprowadza:

  • W aplikacji Apple Podcasts można wybrać wyświetlanie wszystkich programów lub tylko śledzonych,
  • Aplikacja Muzyka mogła nie uaktualniać liczby odtworzeń oraz daty ostatniego odtworzenia w bibliotece – problem nie powinien już występować,
  • Karty inteligentne powinny już działać po zalogowaniu na komputerach z czipem M1.

Warto dodać, że na większe nowości należy poczekać do wydania iPadOS 15, a także macOS Monterey. Oba systemy powinny pojawić się już jesienią tego roku.