Reklama
(fot. Tabletowo.pl)

Apple zalicza wpadkę w iOS 14.7. Nie działa funkcja wygodnego odblokowania Apple Watcha

Apple wczoraj udostępniło prawdopodobnie ostatni większych zestaw aktualizacji do zeszłorocznych systemów operacyjnych. Okazuje się jednak, że iOS 14.7 nie był zbyt szczęśliwy dla właścicieli iPhone’ów z Touch ID i Apple Watchy.

Reklama

Ostatnia większa aktualizacja przed „Piętnastką”

Premiera iOS 15 i innych nowych wersji systemów operacyjnych z Cupertino coraz bliżej, to nie należy już oczekiwać większych nowości w poprzedzających aktualizacjach. W związku z tym, wydany wczoraj iOS 14.7 to tylko zestaw mniejszych zmian, nie wpływających odczuwalnie na korzystanie z oprogramowania.

Nowa wersja wprowadza m.in. obsługę akumulatorów MagSafe w iPhone’ach z linii 12, zarządzenie minutnikami w HomePodach w apliakcji Dom, a także wyświetlanie wyłącznie śledzonych podcastów w aplikacji Apple Podcasts. Nie zabrakło również eliminacji wcześniej zgłoszonych błędów, występujących w Apple Music czy aplikacji Poczta.

Aktualizacja powinna być już dostępna na wszystkich wspieranych smartfonach Apple, a więc na modelach 6s i nowszych.

Niestety, nie obyło się bez wpadki

iOS 14 można uznać za naprawdę udaną aktualizację. Szkoda więc, że firma Tima Cooka zaliczyła wpadkę pod sam koniec, tuż przed wydaniem iOS 15.

iOS 14.7 Apple Watch
(fot. Tabletowo.pl)

Okazuje się, że po zainstalowaniu iOS 14.7 część właścicieli iPhone’ów ma problem z funkcją automatycznego odblokowania Apple Watcha. Chodzi o możliwość odblokowania Watcha bez konieczności wpisywania kodu na ekranie smartwatcha. Zamiast tego można go odblokować za pomocą iPhone’a, korzystając z Touch ID lub Face ID.

W nowej aktualizacji wspomniana funkcja nie działa w przypadku iPhone’ów wyposażonych w Touch ID. Apple Watch w ogóle nie reaguje na skorzystanie z czytnika linii papilarnych. W związku z tym, jedyną metodą jest wprowadzenie kodu na ekranie smartwatcha. Nie jest to poważna usterka, ale potrafi być irytująca, gdy przyzwyczailiśmy się do wygodniejszego sposobu opartego na biometrii.

Jak wskazuje serwis MacRumors, Apple ma pracować już nad odpowiednią poprawką. Najpewniej zostanie ona wydana wraz z iOS 14.7.1. Pojawienie się iOS 14.8 jest raczej mało prawdopodobne. Firma z Cupertino skupia się już przede wszystkim na wersji oznaczonej liczbą 15.