Akumulator MagSafe
(fot. Apple)

Apple już sprzedaje drogi akumulator MagSafe, ale zapomina podać kluczowej informacji

Dla osób, którym nie wystarcza czas pracy iPhone’ów z serii 12, firma Tima Cooka przygotowała rozwiązanie. Akumulator MagSafe powinien odczuwalnie wydłużyć czas działania na jednym ładowaniu.

Nie jest to zupełnie nowy pomysł

Apple już wcześniej oferowało Smart Battery Case, czyli etui z wbudowanym akumulatorem, które pozwalało wydłużyć czas pracy. W przypadku iPhone’ów 11 użytkownik mógł zyskać nawet o 50% dłuższy czas działania, bez konieczności sięgania ładowarkę. Mimo iż etui było praktycznym rozwiązaniem, to niekoniecznie zachwycało wyglądem. Bardziej złośliwi twierdzili, że iPhone po założeniu Smart Battery Case wygląda jak Fiat Multipla i muszę przyznać, że mieli sporo racji.

Należy zauważyć, że iPhone’y 12 nie doczekały się takiego akcesorium. Po wielu miesiącach od premiery tych modeli, firma z Cupertino zaproponowała jednak inne rozwiązanie, które wykorzystuje MagSafe.

Lepszy wygląd, wysoka cena i brak podstawowej informacji

Akumulator MagSafe, jak sama nazwa wskazuje, łączy się z iPhonem za pomocą technologii MagSafe, a więc wbudowanych magnesów. Nie mamy do czynienia z etui, które chroni smartfon, więc osoby, które zdecydują się na zakup, prawdopodobnie będą zmuszone do dodatkowego wydatku na etui lub korzystania z tego wcześniej zakupionego.

Akumulator MagSafe
(fot. Apple)

Jak już wspomniałem, akumulator MagSafe prezentuje się zauważalnie lepiej od Smart Battery Case. W końcu mamy do czynienia z akcesorium, które wygląda jakby faktycznie zostało zaprojektowane przez Apple. Nie jest wyjątkowo atrakcyjny, ale udało się zachować minimalizm i przyjemną prostotę

Przejdźmy wreszcie do najważniejszej cechy, czyli ile faktycznie iPhone będzie pracował dłużej. Cóż, tej odpowiedzi na to pytanie nie poznaliśmy. Tak, Apple nie podało tak podstawowego parametru. Z małą pomocą przychodzi serwis 9to5Mac, który wskazuje, że akumulator MagSafe ma pojemność 1460 mAh, a więc dość niewiele. Czasu pracy wciąż jednak nie znamy.

Akumulator MagSafe jest kompatybilny ze wszystkimi iPhone’ami z serii 12. Dostarcza on energię ze skromną mocą 5W. Jeszcze nie jesteście zniechęceni? To na koniec zostawiłem cenę. Akcesorium zostało wycenione dokładnie na 499 złotych i jest już dostępne w sklepie Apple.