Samsung wygasza usługę My Knox. Zachęca klientów do korzystania z Bezpiecznego Folderu

Samsung od kilku lat (a dokładniej od 2014 roku) udostępnia właścicielom swoich urządzeń aplikację My Knox. Wraz z Galaxy Note 7 zadebiutował jednak również Bezpieczny Folder, którego zasada działania jest bardzo podobna. Dlatego producent postanowił, że pierwsza z usług zostanie wkrótce wygaszona.

Samsung poinformował właśnie, że aplikacja My Knox nie będzie dostępna już na nowych urządzeniach z 2017 roku. Użytkownikom, którzy chcieliby trzymać swoje dane w bezpiecznej przestrzeni, zaleca się pobrać ze sklepu Galaxy Apps Bezpieczny Folder. Natomiast tym, którzy korzystają ze starszego wiekiem rozwiązania i mają smartfon, działający pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat, zaleca się “przesiadkę” na nowsze. Proces podobno jest bardzo prosty i szybki

Oczywiście nie oznacza to, że aplikacja My Knox przestanie z dnia na dzień działać. Nie. Będzie to robić, jednakże nie należy się już spodziewać aktualizacji, a tym samym nowych funkcji. Niewykluczone też, że w pewnym momencie zostanie też usunięta ze Sklepu Play (póki co, cały czas tam jeszcze jest), chociaż raczej wątpliwe, aby stało się to w najbliższym czasie.

I choć wszystko do tej pory brzmi dość logicznie (bo naturalnym jest, że starsze rozwiązania zastępowane są nowszymi), to w tym wszystkim jest mały “szkopuł”. Bezpieczny Folder kompatybilny jest bowiem – jak podaje Samsung – wyłącznie z czterema smartfonami: Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S8 i Galaxy S8+. A to oznacza, że jakieś – tak na oko – >90% użytkowników z niego nie skorzysta. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Ale i tak głównym wymaganiem jest posiadanie systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat lub nowszego, więc większość klientów – chcąc, nie chcąc – będzie nadal korzystać z porzuconej aplikacji My Knox. No chyba, że kupi nowszy model ;)

Aktualizacja:

Bezpiecznego Folderu mogą korzystać również właściciele Galaxy A5 2017 i Galaxy A3 2017 (aplikacja jest już preinstalowana). Co ciekawe, oba smartfony wciąż pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow (jeszcze czekają na aktualizację).

Dzięki CezaR za info!

Źródło: Android Authority, Sklep Play

Komentarze

 • CezaR

  Taaaaaa dziwne bo ta kompatybilność to jeszcze obejmuje A5 2017 z 6.0.1 i fabrycznie zainstalowanym SecureFolderem.

 • stark2991

  Czy ma to jakikolwiek związek z blokadą KNOX znaną z permanentnego nabicia flagi przy flashowaniu customów? S8 nadal to ma?

  • Wodnik Szuwarek

   Od razu widać, że nie jesteś klientem korporacyjnym tylko zwykłym konsumentem. Samsung wtedy zaleca wizytę na RedTube.

   • Pamiętajmy że to dotyczy usługi “My Knox” – dla klientów indywidualnych :) klienci biznesowi mogą być spokojni bo mogą dalej usługę “Konx” kupić i korzystać ;)

  • Tak, KNOX jest w całości związany z nowymi modelami. Oczywiście jak nabijesz flagę to ten bezpieczny folder jest już nie do naprawienie u Ciebie. Działa on tylko gdy nie masz nabitej flagi. Przeczuwam, że Samsung się tak szybko KNOX-a nie pozbędzie, o ile kiedykolwiek go porzuci :/

 • olina

  a czy z tym ma związek to, że chciałam dziś wejść na knoxa i zniknęły mi w nim wszystkie pliki? najgorsze jest to że tam były dowody do mojej sprawy w sądzie i nie wiem czy jest szansa to odzyskać?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona