Ważne

Nowe smartfony Lenovo Moto będą miały nakładkę systemową?

Tak, ale egzemplarze w samej Polsce raczej nie

Smartfony z serii Moto często kategoryzowane są jako urządzenia, które można spokojnie kupić zamiast Nexusów czy Pixeli. Taką opinię wypracowano dzięki „czystemu” i dobrze zoptymalizowanemu oprogramowaniu. Lenovo jednak zamierza „przykryć” Androida w nowych Motkach nakładką ZUI, znaną ze smartfonów ZUK.

Co ciekawe, Lenovo już wcześniej podchodziło do takich zmian. Niecały rok temu informowaliśmy Was o tym, że chińskie egzemplarze Lenovo Moto Z nie pracują na czystym Androidzie. Ba! Mają dosyć zaawansowanie zmodyfikowany soft, przez co system wygląda kompletnie inaczej. Tamtejsza nakładka nazywa się One Lenovo UI, co wprowadza pewien bałagan.

Zapewne zapytacie jaki bałagan. W submarce chińskiego koncernu – ZUK – znajduje się dosyć ciekawa nakładka systemowa o nazwie ZUI. Polacy na wyjątkowo dużą skalę – choć drogą nieoficjalną – zetknęli się z nią kupując ZUK Z2. Smartfon, który pracuje na Snapdragonie 820, do tego ma ogromną (jak na taką wielkość) baterię i niewielkie rozmiary (ekran o przekątnej 5 cali), a to wszystko za niespełna 1000 złotych.

ZUK Z2

Więc dlaczego wspominam o ZUI? Ta nakładka systemowa znaleźć się ma na nowych smartfonach Lenovo Moto, o czym informuje Chen Yu – wicedyrektor Lenovo Group. A więc mamy potwierdzenie, że ZUI faktycznie zagości na urządzeniach z wielką literą „M” na klapce baterii. Nie wiemy jednak dokładnie, na których modelach, a wybierać jest w czym. W 2017 roku na pewno ujrzymy bowiem Lenovo Moto Z2, Moto Z2 Play i Z2 Force, Moto E4 i E4 Plus, Moto C i C Plus i Moto X 2017.

Jednak – tak jak to było w przypadku modeli z 2016 roku – jakakolwiek nakładka systemowa nie znajdzie się na egzemplarzach europejskich i amerykańskich. Zmiana dotyczy tylko regionu chińskiego i raczej producent nie odważy się na rozszerzenie tego działania o kolejne regiony. Możemy więc odetchnąć z ulgą.

*Na zdjęciu tytułowym Lenovo Moto Z Play (pod linkiem znajdziecie jej recenzję).

Źródło: Tech Updates

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona