Ważne

Lenovo przyznało się, że usunięcie 3,5 mm jacka audio w Moto Z to był błąd. Złącze powróci więc w serii Moto Z2

A przynajmniej częściowo

Wielu osobom nie spodobało się, że flagowe Moto Z pozbawione zostały 3,5 mm złącza słuchawkowego. Lenovo nie mogło tego nie słyszeć. Ale wygląda na to, że postanowiło wysłuchać te roszczenia i przywrócić standardowego jacka audio w drugiej generacji Zetek. A przynajmniej częściowo.

Serwis Android Authority opublikował właśnie rendery Moto Z2 Force i tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest właśnie 3,5 mm złącze słuchawkowe na dolnej krawędzi, na prawo od USB Typu C. Ale żeby było jeszcze ciekawiej, okazuje się, że nowa Motka ma być nieco cieńsza od swojej poprzedniczki. Jej grubość zmniejszy się z 6,99 mm do 5,99 mm, czyli aż o milimetr. Lenovo dokonało więc chyba jakiegoś „cudu”, skoro udało mu się „wcisnąć” jacka audio do cieńszego smartfona, podczas gdy w „grubszym” nie. Zadziwiające, doprawdy.

Niestety, „odchudzenie” Moto Z2 Force względem Moto Z Force najprawdopodobniej wpłynie negatywnie na pojemność akumulatora. Poprzedniczka ma ogniwo 3500 mAh, ale są małe szanse, że Chińczycy „upchną” do następczyni taką samą baterię. Należy się więc spodziewać znacznie mniej – myślę, że 3000 mAh to maksimum. I to patrząc optymistycznie. Niewiele bowiem pomoże fakt, że Moto Z2 Force będzie nieco większa od Moto Z Force. Nowy smartfon ma mieć wymiary 156,32×76,36 mm. Dla porównania, protoplasta serii mierzy 155,9×75,8 mm.

Spore zmiany zajdą również w designie. Moto Z2 Force będzie pod tym względem przypominać pozostałe, nowe propozycje z rodziny Moto (czyli m.in. Moto G5 i Moto G5 Plus). Dość ciekawie w tym przypadku rozwiązano natomiast kwestię pasków antenowych – zamiast nich, dookoła panelu tylnego biegnie obwódka z tworzywa sztucznego. Wyraźnie odróżnia się ona od reszty plecków, ale mimo wszystko (przynajmniej moim zdaniem) wygląda to całkiem nieźle.

Moto Z2 Force w pełnej krasie i z każdej strony możecie obejrzeć na poniższym filmiku. Odnośnie specyfikacji za wiele na razie nie wiadomo, oprócz tego, że smartfon ma mieć podwójny aparat główny i być napędzany przez ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540. Użytkownik dostanie też do dyspozycji 4GB RAM, a całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat.

Na koniec muszę jeszcze dodać, że pojawienie się 3,5 mm złącza słuchawkowego w Moto Z2 Force nie oznacza, że dostanie je również Moto Z2. Nadzieja jednak jest – może i w tym drugim smartfonie Lenovo dokona „cudu” i jakoś „wciśnie” do niego klasycznego jacka audio.

Źródło: Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona