Moto Z i Moto Z Force mogą stracić swój największy atut – “czystego” Androida

Czysty Android to jedna z największych – jeśli nie największa – zalet smartfonów z serii Moto. Lenovo, które jest teraz właścicielem Motoroli, spod skrzydeł której wychodzą nowe modele, postanowiło jednak dorzucić swoje trzy grosze i instalować na Moto Z i Moto Z Force swoją nakładkę.

Na szczęście – jeśli można tak to określić – dotyczyć ma to wyłącznie egzemplarzy przeznaczonych na chiński rynek. W ich przypadku Android ma zostać przykryty nakładką One Lenovo UI. Do pozostałych krajów Moto Z i Moto Z Force trafią z czystą wersją oprogramowania, wzbogaconą zapewne tylko o kilka autorskich rozwiązań producenta.

Motorola Lenovo Moto Z One Lenovo UI

Nie wiadomo, co stoi za decyzją Lenovo, aby pozbawić dwóch najważniejszych (bo w końcu flagowych) przedstawicieli serii Moto jednej z ich największych zalet. To właśnie czysty Android dla niektórych użytkowników był powodem, dla którego wybierali akurat ten, a nie inny model. Przykrycie go nakładką One Lenovo UI może więc przyczynić się do straty kilku potencjalnych klientów.

Nie zawsze decyzje producentów są dla nas zrozumiałe. Na szczęście jednak w naszym przypadku nic się nie zmienia i Moto Z oraz Moto Z Force trafią do nas z czystą wersją Androida.

Źródło: +hellomotoHK przez 9to5Google

Komentarze

 • Przy takich podzespołach, nakładka to żadna strata, o ile będzie w miarę funkcyjna…

  • Ale nie zmienia to faktu, że czysty Android był czymś, co wyróżniało te smartfony.

   • LinekPark

    Dla mnie to przeważyło.

 • gdasg

  idealny telefon to nexus + moto display, póki jest ta funkcja w moto nie zmieniam smartfona

 • Zdzisław Dyrman

  Czysty czy brudny android zawsze będzie androidem.

 • cyc997

  Czysty android to żadna zaleta, Chińczycy to doskonale wiedzą. Patrz np miui vs czysty android wszystko przemawia za miui, nawet płynność interfejsu, choć teoretycznie jest cięższy.

 • Jdjnsns

  Nie wiem co bierzesz.ale zeza.masz.wielkiego , przykład to moto e lte a inne chińczyki nie maja w pełni spolszczonego menu o nawet ang..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona