Samsung Galaxy S8 jednak bez ekranu 4K, ale również bez wielu innych rzeczy

Samsung w przeszłości prosił wszystkich swoich współpracowników, aby nie zdradzali nikomu żadnych szczegółów na temat Galaxy S8. Oczywiście nie mogło się to udać. Mamy tego kolejny już przykład – tym razem dowiadujemy się, czego nie będzie miał przyszłoroczny flagowiec. A uzbierało się tego całkiem sporo.

Po pierwsze, od praktycznie samego początku mówiło się, że Galaxy S8 zostanie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Później jednak pojawiła się plotka, że taki ekran otrzyma jedynie 5,5-calowa wersja, która miałaby mieć jeszcze kilka wyjątkowych “bajerów”, jak na przykład podwójny aparat główny. Teraz natomiast chińskie źródła donoszą, że Samsung w ogóle nie ma zamiaru pchać się w jakość 4K i pozostanie przy QHD, choć wykorzysta nieco inne panele niż do tej pory:

Samsung Galaxy S8 jednak bez wyświetlacza 4K

Samsung Galaxy S8 jednak bez wyświetlacza 4K

Leakster wspomina przy okazji o tym, że to już pewne, że Galaxy S8 pozbawiony zostanie fizycznego klawisza Home, ponieważ dostawcy nie otrzymali w ogóle zamówień na ten komponent. Jego rolę miałby przejąć optyczny skaner, umieszczony pod taflą wyświetlacza.

Ekran ma jednak zajmować niemal całą powierzchnię panelu przedniego, a do tego zachodzić na obie krawędzie w obu wersjach, więc miejsca do dyspozycji może być bardzo mało. Dlatego Samsung podobno zastanawia się też nad usunięciem fizycznych klawiszy Power oraz tych, służących do regulacji głośności – głównie po to, aby uzyskać jak najbardziej “opływowy” kształt (ale ciekawe, czy aparat – czy to pojedynczy, czy podwójny – będzie znowu wystawać ponad bryłę obudowy).

Z drugiej strony mówi się, że nowy asystent – Bixby (czy jak go tam ostatecznie nazwią) – będzie można uruchamiać dedykowanym przyciskiem na jednej z krawędzi. Możliwe więc, że pogłoski o usunięciu klawiszy Power i tych, wykorzystywanych do regulacji głośności (choć oczywiście nie tylko) się nie potwierdzą.

Przy okazji warto także wspomnieć o prawdopodobnym braku 3,5 mm złącza słuchawkowego. Jego rolę może przejąć USB Typu C lub też zupełnie nowe złącze, które wymyśli (i spróbuje również rozpropagować wśród konkurentów) Samsung.

A jak już jesteśmy w temacie Galaxy S8, to nie można też nie wspomnieć o tym, że Koreańczycy mają podobno rozpocząć finalne testy urządzenia w styczniu. Oznacza to, że pogłoski o przesunięciu premiery na kwiecień mogą okazać się nieprawdziwe i Samsung zaprezentuje przyszłorocznego flagowca – zgodnie z zapowiedziami – na lutowych targach MWC 2017 w Barcelonie.

Koreańczycy poinformowali bowiem swoich kontrahentów, aby dostarczyli pierwszą partię komponentów do Galaxy S8 już na początku roku, zaś kolejne, potrzebne do masowej produkcji, od lutego.

*Na grafice wyróżniającej Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: etnews przez SamMobile, The Investor, AndroidPure

Komentarze

 • mrstatler

  Chyba sobie dokupię Note 5 na zapas

  • Raul

   A gdzie kupiłeś poprzedni?

 • W temacie

  Jak pokazalo: htc, lg, huawei i apple – pdwojny aparat to lipa. Ok… Ten z LG g5 ma chociaz teoche sensu, reszta… Nic to nie daje.

  • jako fotograf i posiadasz LG G5 z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że szeroki kąt w tym telefonie to najlepsza rzecz jaka została wprowadzona od dłuższego czasu na rynku smartfonów.

   • W temacie

    Tak tylko… W dzien przy idealnych warunkach oswietleniowych. Bez przyzlony na poziomim min 1.7 (teraz jest 2.4) i trybu manualnego przy szerokim kacie – to sie sprawdza przy fotografowabiu krajobrazow i nic wiecej… Efekt rybieko oka przy architekturze to… No bez komentarza.

    • Misio

     A czego ty chcesz od aparaciku w telefonie? Jeszcze bez rybiego oka przy szerokim kącie. Takie rzeczy to w obiektywach za min. 4 tys. a nie w telefonie, który cały jest tańszy. Naprawdę niektórym się wydaje, że paletka zastąpi im lustrzankę z całą torbą obiektywów. A tymczasem to jest poziom co lepszych kompaktów (a często nawet i nie).

 • Longmanus

  Sammy boys potrzebują trochę czasu żeby im spodnie wyschły, ledwo co je z poprzedniego g…. doprali ;-).

  Tak generalnie i poważniej, to imo trudny temat, tz. coraz to (cały rynek i pomysły) mniej porywające i ciekawe jest, słuchawki jak słuchawki, jeśli ich nie używasz do gimbo gierek, to cała ta “prędkość” i “unowocześnienia” ma tyle samo sensu co PC chłodzone azotem i używane tylko do testów 3d Mark,
  idea dla idei, a z tegorocznych słuchawek taki np. J7 2016, ma wszystko co trzeba i na lata.

  Umówmy się, najbardziej produktywne (w sensie rzeczywistym) aplikacje, działają tak samo na S430 czy S625 jak S821, a tak naprawdę naprawdę to najbardziej skuteczne dla podniesienia produktywności było by spuszczenie większości słuchawek z nurtem… może nie spuszczenie, bo np. maile, przeglądarka… ludzie się przyzwyczaili, ale to mniej więcej tak że kupujemy nowy sprzęt do przeglądania newsów o nowym sprzęcie, na przykład na Tabletowo :-), ciekawy test Kaspersky Lab, imo wart uwagi – link chyba nie koliduje, tz. mam nadzieję.

  https://www.kaspersky.pl/o-nas/informacje-prasowe/2677/wyniki-badania-smartfony-rozpraszaja-nas-i-zmniejszaja-nasza-wydajnosc-w-pracy

 • jendrush

  Wprowadzenie kolejnego rodzaju złącza audio jest bez sensu, gdy nie jest ono rozpowszechnione. Powinni po prostu dać dwa USB Typu C i było by po kłopocie, a dodatkowo telefon by się tym wyróżniał.

  • niconozomu

   Nie głupie. Ale jeśli w ogóle zrezygnują z usb-c to mnie wkurzą bo zostały mi 3 nowe kabelki usb-c po Note 7.

 • mirek

  Podobno jednym z elementów, który Samsung usunie z S8 ma być bateria:P:P

  • Nth Pl

   Po co mu będzie bateria jak bedzie ładowany ultadzwiękowo

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona