Wiko VIEW

Samsung Galaxy S8 będzie pierwszym smartfonem z optycznym czytnikiem linii papilarnych

Galaxy S8, podobnie, jak Galaxy Note 7wypchany zostanie wieloma bajerami. Co jakiś czas dowiadujemy się o kolejnych i już teraz zebrało się tego całkiem sporo. Następnym do kolekcji ma być optyczny czytnik linii papilarnych.

Brzmi futurystycznie, ale naprawdę taki jest. Samsung nie zamierza bowiem wykorzystać “starego” i powszechnie stosowanego sensora pojemnościowego, ani nawet ostatniej zdobyczy techniki, czyli rozwiązania, bazującego na ultradźwiękach (które zastosowało Xiaomi w Mi 5S i Mi Note 2).

Ekran w Galaxy S8 ma podobno zajmować większą część (jeśli nie całość) panelu przedniego. Teoretycznie zabrakłoby więc miejsca na “standardowy” czytnik linii papilarnych, choć Samsung mógłby go przenieść na plecki smartfona (krawędzie boczne odpadają, ponieważ zachodzić ma na nie obustronnie zakrzywiony wyświetlacz). Koreańczycy zawsze jednak umieszczają skaner na przodzie swoich smartfonów i nie zamierzają tego zmieniać.

Aby pogodzić ze sobą te wszystkie kwestie, postanowiono wykorzystać optyczny czytnik linii papilarnych. Znajdować się ma on pod taflą ekranu, więc aby z niego skorzystać, trzeba będzie położyć palec na wyświetlaczu. Samsung może być pierwszym, ale i nie ostatnim producentem, który zastosuje to rozwiązanie. To samo podobno szykuje też Apple w nowym iPhone’ie.

Źródło: Weibo przez SamMobile

Komentarze

 • I†achi

  No chwila, ale przecież niejako, to właśnie ultradźwiękowy mógłby być pod ekranem. Tak mówiono w czasie premiery jego, rok temu. To po co ten niby optyczny… Rozwiązanie już jest, tylko wystarczy wbudować pod ekran.

  • Lukasz

   Ale ultradźwiękowy jest znany z Xiaomi głównie, a oni (i Apple) muszą być innowacyjni w ich kontekście rozumienia tego słowa. Dla mnie im więcej rozwiązań robiących to samo tym lepiej – po jakimś czasie okaże się, które jest lepsze, a najpewniej i tak będą do siebie zbliżone.

 • dfsd

  Przecież teraz w każdym smartfonie ekran zajmuje większą część panelu przedniego ( Co to za zdanie xD )
  i ciekawe skąd ta pewność, że będzie to pierwszy smartfon. Przecież jest jeszcze wiele innych producentów którzy mogą wypuścić taki smartfon przed Samsungiem. Czekamy przecież również na flagowy model od Noki.

  • Mariusz Hołtyn Zespół Accord

   Zwłaszcza teraz iPhone zajmuje ekran większość część panelu ha ha ha ale chyba ramkami ha ha

 • Mateusz Pawelczyk

  Po co takie sztuczki, choć z drugiej strony nie lubię za szybko odblokowywać ekranu tylko wystarczy go w różnych sytuacjach WYBUDZIĆ.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona