Ważne

Obie wersje Galaxy S8 mają mieć obustronnie zakrzywiony wyświetlacz

Flagowce Samsunga z roku na rok ewoluują. W zeszłym roku mieliśmy Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge – oba 5,1-calowe, z tym, że jeden ma płaski, a drugi obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Galaxy S7 w wersji podstawowej jest identyczny, jak poprzednik, natomiast ekran Galaxy S7 Edge “urósł” do 5,5 cala. W Galaxy S8 mają zajść kolejne zmiany – Koreańczycy podobno zrezygnują z wariantu flat.

Już Galaxy S6 Edge mógł podbić rynek. Samsung jednak zawalił sprawę, ponieważ nie był w stanie nadążyć z produkcją obustronnie zakrzywionych wyświetlaczy – a to przełożyło się na słabe wyniki sprzedażowe. Historia ta jednak sporo go nauczyła oraz utwierdziła w przekonaniu, że zagięte ekrany to dobry kierunek rozwoju.

Następny w kolejności na rynek trafił Galaxy S6 Edge Plus. Należy go jednak traktować jako jednorazowy wybryk producenta – miał on bowiem klientom w Europie zastąpić Galaxy Note 5 i jest pewne, że nie doczeka się następcy. Nie tylko dlatego, że gdyby było inaczej, to już byśmy go zobaczyli (rok od jego debiutu już minął), ale przede wszystkim z tego powodu, że Samsung zdecydował się na obustronnie zakrzywiony wyświetlacz w Galaxy Note 7.

W dodatku zarówno Galaxy S7 Edge, jak i najnowszy Galaxy Note sprzedają się doskonale (tzn. ten ostatni do pewnego czasu), co oznacza, że klienci naprawdę pokochali zachodzący na obie krawędzie ekran. Dlatego w sumie nie dziwią doniesienia, że Samsung może całkowicie zrezygnować z płaskiej wersji Galaxy S8. Na szczęście – przynajmniej na razie – Koreańczycy ponownie mają zamiar zaprezentować dwa warianty: 5,1- i 5,5-calowy.

Co ciekawe, już wcześniej mogliśmy zacząć podejrzewać, że Samsung zdecyduje się na coś takiego. Miesiąc temu zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość i poinformował, że w przyszłym roku na rynku pojawi się więcej modeli z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem. Teraz wiemy już, co miał na myśli.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: The Korea Herald

Komentarze

 • dred

  A ja czekam na wiadomosc, ze wiodacy producenci rezygnują z ekranow 2k. Natomiast wariant flagowcow 5-5,2” i wiekszy 5,5” jest na plus.

 • zyxiryxi ciachmach

  jak dla mnie jest to bardzo zła informacja . Nie znoszę zakrzywionych ekranów( wygladaja spoko przyznam). Ich funkcjonalność jest dla mnie zerowa – nie ma tam NIC czego nie wykonam szybciej na flacie. Ale to co dla mnie dyskwalifikuje zakrzywione ekrany to refleksy świetlne które masakrują widoczność, szczególnie przy sztucznym oświetleniu z góry, oraz ciagłe przypadkowe wywoływanie manu kontekstowego z boku ( przynajmniej na s6 edge z s7 edge nie miałem do czynienia) Zakrzywionym ekranom mówię stanowcze NIE :). Dajcie ludziom wybór nie uszczęśliwiajcie na siłę:(

  • Andrzej

   Samsung jak to samsung wprowadzi w S8 obustronnie zakrzywione ekrany sprzedaż spadnie a w s9 już będziesz miał powtórkę z rozrywki ;)

 • vrd

  Panie autorze, coś się Panu pomieszało. To właśnie S6 edge nie doczekał się następcy, a S6 edge plus został zastąpiony przez S7 edge

  • Longmanus

   A widziałeś S7 edge w rozmiarze 5.7?, nie widziałeś – bo go nie ma, czytaj, myśl – potem jeszcze pomyśl, a dopiero wtedy pisz…

   • vrd

    Zabawny jesteś. Wydaje Ci się iż wiesz lepiej niż Samsung.

    Idąc Twoim tokiem rozumowania dochodzimy do wniosku iż np Note 3 nie jest następca Note 2, bo też jest 0,2″ różnicy na przekatnej.

    Jeśli sam stosowałeś sie do swojej rady i najpierw pomyślałeś, później napisałeś to cóż, wierzymy iż zrobiłeś co mogłeś ;)

 • Grzegorz Cisak

  Kiedy ten bezsensowny trend się skończy??

  • Andrzej

   Gdy wyniki sprzedaży zaczną lecieć w dól ;)

 • Kuba

  Też będzie wybuchał? A może będzie rzucał granatami? :)
  A tak na poważnie, to bez sensu te zakrzywione ekrany. Samsung chce wyznaczyć jakiś trend, ale to jest bezsens.

 • FireFrost

  Czasami używam telefonu leżąc na plecach. Bez normalnej ramki bocznej nie da się tego zrobić komfortowo, ciągle coś się przypadkiem włącza palcem. Dlatego te wygięte ekrany i brak bocznych ramek z Nubii Z11 to jest wujowe rozwiązanie. Nie wspominając już o tym, że w pewnym warunkach te zakrzywione ekrany zbierają refleksy świetlne, i powodują problem z naklejeniem i w ogóle że znalezieniem zakrzywionego szkła ochronnego. To tyle z minusów, a w kwestii plusów… to ja ich nie widzę.

 • Longmanus

  Sam nie wiem, bo nowego Note jeszcze w ręku nie miałem /boję się ;-)/, z S6 edge korzystałem ale te nowe zakrzywienia są inne – imo to też trochę “uszczęśliwianie na siłę”, ale nie jeden Sammy na rynku, nie przyjmie się to umrze, jedno wiem na 100% – nowe flagowce Sammy’ego kupujemy PO niezależnych testach, patrz gg5 :-/

 • MixhaL

  Ciekawe kiedy nowy Iphone wprowadzi zakrzywiony ekran i przypisze sobie kolejny raz cudzy pomysł jako swój…

  • Chodzą słuchy, że w przyszłym roku ;)

   • Andrzej

    Teraz widzę że te plotki to prawda. Jak w przyszłym roku samsung przerzuci się na 100% zakrzywione ekrany w flagowcach to pewnie jego moce produkcyjne będą na dostatecznie wysokim poziomie by sprzedać taki ekran tanio Apple ;)

 • Mlody

  i obustronnie wybuchajaca baterie xD

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona