Ważne
Wiko VIEW

Samsung wyciągnął wnioski z porażki Galaxy Note 7 i ograniczy swoje high-endowe portfolio?

Afera z Galaxy Note 7 wywołała lawinę, której konsekwencje odczuje nie tylko Samsung, ale również jego kontrahenci, producenci akcesoriów oraz klienci. Koreański koncern podobno jednak wyciągnął już pierwsze wnioski z ostatnich wydarzeń i zamierza ograniczyć swoje high-endowe portfolio do jednej serii.

Choć jeszcze nie wiadomo oficjalnie, co przyczyniło się do problemów, a w konsekwencji do całkowitej porażki Galaxy Note 7, to jednym z najczęściej wymienianych powodów jest pośpiech. Zdaniem wielu, Samsung miał zbyt mało czasu, aby w 100% dopracować najnowszego Note’a i właśnie to doprowadziło do tego, że ostatecznie musiał podjąć decyzję o wycofaniu tego smartfona z rynku.

Oczywiście producenci nie “siadają” nad nowym flagowcem dopiero wtedy, gdy wypuszczą poprzedni na rynek. Proces rozpoczyna się dużo wcześniej i trwa znacznie dłużej niż mogłoby nam się wydawać (przypomina mi się tu wywiad z projektantką, zatrudnioną przez Sony, która zdradziła, że jednocześnie tworzonych jest kilka kolejnych generacji urządzeń).

Możliwe, że w przypadku Galaxy Note 7 skupiono się przede wszystkim nad zastosowaniem jak największej ilości “bajerów” (m.in. obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, skanera tęczówki oka, wodoszczelności, nowego rysika S Pen oraz akumulatora o większej pojemności) i zwyczajnie zabrakło już czasu, aby sprawdzić, czy wszystko to ze sobą współgra.

Dlatego mówi się, że Samsung wyciągnął wnioski z porażki Galaxy Note 7 i nie zamierza kontynuować tej serii. Koreańczycy podobno chcą skupić się wyłącznie na najnowszych przedstawicielach serii Galaxy SGalaxy S8 ma ponownie być dostępny w dwóch wersjach, ale tym razem jeszcze bardziej różniących się od siebie, więc wymaga to dużego nakładu pracy i przede wszystkim uwagi, żeby nie dopuścić do powtórzenia się sytuacji z Galaxy Note 7. Ponieważ gdyby tak się stało, to Samsung byłby – dosłownie – spalony.

Źródło: The Korea Herald

Komentarze

 • niconozomu

  Jeśli zrezygnują z 5.7 calowego urządzenia z rysikiem to stracą jeszcze więcej klientow.

  • Artykuł jest i tak totalnym wróżeniem z fusów.

   • Paul Van Mar

    NOTE i 7* JUZ SIE SPALIŁA , BYLO PODAWANE PRZEZ WLASCICIELI TELEFONOW SAMSUNG, NIESTETY IMPERIUM PODRÓBEK*- JAK MOZNA TAK TO NAZWAC UPADA NA DNO.

 • Adela Łączniczka

  To prawda. Ja nie wyobrażam sobie telefonu bez rysika i mniejszego ekranu.?

  • Paul Van Mar

   SA INNE MARKI Z RYSIKIEM, WYSTARCZY POSZUKAĆ, A NA PEWNO NIE GORSZE NIZ SAMSUNG.

   • Meleager

    Daj proszę jakieś kilka przykładów zastosowania rysika w innej marce w podobny sposób z podobną funkcjonalnością ?

 • AS

  Pośpiech, jest cechą dominującą w obecnych czasach. Dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, czy tylko on miał wpływ na rozwój wypadków. O ile się nie mylę, potwierdzono raptem 36 przypadków samozapłonu Galaxy Note 7. Przy 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy jest to prawdopodobiestwo rzędu 1 do 40000. Czy ktoś poważnie wierzy w to, że nawet najbardziej dokładne badania laboratoryjne mogły to wyłapać? Czy ktoś testuje ponad 40 tys egzemplarzy nowego produktu? Mam co do tego poważne wątpliwości.

  • Mogły, ponieważ 1) w laboratorium specjalnie poddaje się ekstremalnym warunkom, żeby przetestować czy bateria to wytrzyma, mówił o tym ostatnio ich przedstawiciel, 2) wiele wskazuje na to, że dotknięte problemem było znacznie więcej egzemplarzy niż tylko te co się zapaliły, po prostu nie wszystkie zdążyły się zapalić. Może kiedyś dowiemy się co było powodem – wtedy będzie można też stwierdzić czy dało się go uniknąć na którymś etapie.

 • Joanna

  Jeśli nie będą kontynuować Note’a, to będę trzymać swojego Note 3 chyba aż sam zdechnie. Chciałam przestawić się na 7, ale najwyraźniej zostanę przy swoim po prostu.

  • Paul Van Mar

   TAK 7* TYLKO UZBIERAJ 3500(4000) ZŁ NA TO, A TO ŹDZIERSTWO, JAK APPLE.

   • Joanna

    A skąd wiesz ile jestem w stanie wydać na telefon albo sprzęt ogółem? Jestem zadowolona z Note 3 i byłam skłonna kupić nowszy model, nie kupię Huawei, LG itd tylko dlatego, że nie potrafią zaoferować high endowego telefonu z rysikiem

    • Paul Van Mar

     Z rysikiem , nie wiem masz małe dłonie czy jak ? 6 cali i wyżej to jest potrzebny “rysik” na 5.7 cala to uda się nawet jedną ręką lub dwoma spokojnie, jak ktoś ma małe ręce to mniejszy cal, proste, a tak Note7 nie będzie w sprzedaży niestety chyba się wypala jak -Nokia-

 • Paul Van Mar

  I DOBRZE, BO SZAJSUNG JUZ ROBI SIE PYSZNY, EGOISTYCZNY JESLI CHODZI O TELEFONY JAK APPLE NA POCZATKU.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona