Ważne

Huawei Mate 9 ma mieć obiektywy Leica i optyczną stabilizację obrazu

To, że Mate 9 będzie miał podwójny aparat, nie jest żadną niespodzianką. Nie tylko – po prostu – się tego spodziewaliśmy, ale ostatnio potwierdziło to nawet kilka przecieków. Teraz dowiadujemy się na ten temat nieco więcej – m.in. że ponownie Huawei połączył siły z Leica.

Jak wiadomo, owocem współpracy obydwu firm jest podwójny aparat w Huawei P9 i Huawei P9 Plus. Chińczycy dali nam jednak w przeszłości do zrozumienia, że to nie ostatni wspólny projekt i możemy spodziewać się kolejnych. I wygląda na to, że będzie nim właśnie Mate 9.

Tak, jak i w Huawei P9 i Huawei P9 Plus, jeden obiektyw rejestrować ma obraz w pełnym zakresie kolorów, natomiast drugi w trybie monochromatycznym (czyli w czerni i bieli). Jednak Mate 9, w przeciwieństwie do swoich braci z serii P9, ma zostać dodatkowo wyposażony w OIS (optyczną stabilizację obrazu). Nie zabraknie też autofokusa i analogowego zoomu. Co ciekawe, podobne rozwiązania mają się znaleźć również w iPhone’ie 7 Plus (oprócz sensorów, rejestrujących różne spektrum barw).

Huawei Mate 9 Weibo dual camera setup

Na premierę Mate 9 musimy jeszcze trochę poczekać. Powinniśmy się jej spodziewać najwcześniej w październiku lub nawet listopadzie, czyli rok po debiucie Mate 8. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to oprócz podwójnego aparatu głównego 12 Mpix od Leica, mówi się o 5,9-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowym procesorze Kirin 960, 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej i kamerce 8 Mpix na przodzie. Możliwe, że całość będzie też już pracowała pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z EMUI 5.0.

Źródło: GizmoChina

Komentarze

 • Leica to tylko nazwa, która nic nie znaczy. Marka kipiona dawno temu przrz Panasonica i przyczepiana teraz by zwiększyć prestiż, a niekoniecznie mająca jakikolwiek związek z jakością.

  • A to napis koło aparatu nie daje +5 do jakości zdjęć?

   • VMortens

    Hehe, dokładnie. To jest tak samo jak z ocenianiem jakości zdjęć, po marce sensora aparatu w telefonie…

 • Robert S.

  Zapowiada się ciekawie , jednak mając na uwadze Mate7 czy Mate8 – kiepska jakość softu, brak HD Voice , fatalne centrum powiadomień , równie kiepską aplikację kontakty Huawei mówię nie.

  Zostanę przy chińskiej kuchni.

  Zdecydowanie lepiej zapowiadają iPhone 7 czy LG V20.

  • Pique12

   Masz prawo do własnej opinii, jednak chcę wiedzieć co rozumiesz przez słaba jakość softu? Brak HD voice? rozmawiałeś przez mate 8 i wiesz jaką jakość dźwięku oferuje podczas rozmowy? Fatalne centrum powiadomień? A co tam takiego fatalnego bądź co jest lepsze w tym aspekcie u innych producentów? Słaba aplikacja kontakty?? kurde a czego tam brakuje? Czekam na odpowiedź.

   • Robert S.

    Brak HD Voice jest faktem.
    Jakość dźwięku podczas rozmowy znacznie lepsza jest w SGs7, V10 ip6s, BB Priv. Z tymi telefonami mogę porównać Mate7/8.
    Centrum powiadomień nie obsługuje wszystkich aplikacji, działa wybiorczo i generalnie źle.
    Usługi BB dla Kirina są niedostępne.

    Aplikacja kontakty nie potrafi powiązać kontaktów z portalami spoleczosciowymi. Scalanie kontaktów działa fatalnie.
    Do tego wszystkiego mało wydajne gpu ( mate7, mate 8 ).

    Hardwerowo jest znacznie lepiej jak softwerowo.

    Soft w porównaniu do LG, Sony, HTC, Motoroli/Lenovo znacznie gorszy.

    Poza wykonaniem i bateria nie ma argumentów dla mnie.

    Seria Mate to top Huawei – jednak ani hardware ani software topowy po doświadczeniach z Mate7/8 nie jest.

    • Daro.

     Jak inni producenci zaczną tworzyć telefony z bateriami, które wytrzymują więcej niż pół dnia to może argument dotyczący softu nabierze dla mnie znaczenia. I nie chodzi mi tu o sporadyczne napisanie smsa + 5 minut na facebooku a potem jeden z drugim pieje, ze mu telefon działa 3 dni bez ładowania, tylko o naprawdę aktywne korzystanie z wszystkich funkcji.

     • Robert S.

      Batria Mate7/Mate8 jest poza konkurencją wspomnianych przeze mnie telefonów. Jak i zapewne 99% innych telefonów.

      Intensywnie użytkowane zapeniaja mi zawsze około 12 h działania po których na koniec dnia pracy mam jeszcze 10-20 % energi.
      Pozostale to max 8h po których bez lądowania pracy nie ma.

      Centrum powiadomień jednak jest tak dla mnie irytujące i uciążliwe , że na razie nie interesuje mnie produkt Huawei.
      Lata nad tym pracują , temat znany, szeroko komentowany jednak na razie podobnie jak aplikacja kontakty przerasta chińskich programistów a szkoda. Braku implementacji HD Voice też nie rozumię.

      O kompetencjach polskiego oddziału po tym jak na oficjalnym profilu na Facebooku chcieli wprowadzać bezprzewodowe ładowanie w P8 po OTA lepiej nie mówić wcale, co tu komentować .

      Serie Mate u Huawei lubię bardzo jednak konkurencja wciąż jest lepsza i nie wiele droższa .

      Zarówno Mate8 I Mate7 tracą zasięg mi tam gdzie przez Priv i V10 rozmawiać mogę z czystością dźwięku HD Voice.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona