Ważne

Tak będą wyglądały tegoroczne Nexusy od HTC!

Tegoroczne Nexusy – zarówno Sailfish, jak i Marlin – zdążyły zdradzić nam już swoje parametry techniczne, więc naturalną koleją rzeczy było poznanie ich wyglądu. Nikt nie spodziewał się jednak, że nastąpi to tak szybko.

W sieci pojawiła się właśnie grafika, przedstawiająca tegoroczne Nexusy od HTC. Nie, tu nie ma błędu. Oba mają wyglądać dokładnie tak samo – różnić się będą jedynie wielkością. Render nie pochodzi od Google, a jest wizualizacją informacji, jakie pozyskał serwis źródłowy od osoby zaznajomionej z tematem. Należy się więc liczyć z tym, że finalny design może się nieznacznie różnić od tego, co widzimy poniżej.

HTC Nexus 2016 Sailfish Marlin

Tak mają wyglądać tegoroczne Nexusy od HTC (kliknij, aby powiększyć)

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to to, że tegoroczne Nexusy nie będą w ogóle przypominać HTC 10, czego oczekiwali/spodziewali się co poniektórzy. Całość jest bardzo świeża i trzeba przyznać, że również dość oryginalna. Zwłaszcza tył, który w jednej trzeciej pokryty jest szkłem. Warto też zauważyć, że aparat nie wystaje ponad obudowę. Nieznane jest natomiast przeznaczenie tych trzech dziurek obok obiektywu.

Nierozwiązane pozostają jeszcze dwie kwestie: wygląd paska z ikonami funkcyjnymi (może on ulec lekkiej metamorfozie – szczegóły pod linkiem) oraz czy na obudowie znajdzie się logo producenta – w tym przypadku HTC – czy może zastąpi je literka G, jak pokazuje render.

Poniżej specyfikacja obu Nexusów od HTC:

ModelHTC SailfishHTC Marlin
Wyświetlacz5 cali5,5 cala AMOLED
Rozdzielczość ekranuFull HD (1080×1920)QHD (1440×2560)
ProcesorQualcomm Snapdragon 820 lub Qualcomm Snapdragon 821Qualcomm Snapdragon 820 lub Qualcomm Snapdragon 821
RAM4 GB4 GB
Pamięć wewnętrzna32 GB32 GB
128 GB
Aparat główny12 Mpix12 Mpix
Kamerka przednia8 Mpix8 Mpix
Bluetooth4.24.2
LTEtaktak
Czytnik linii papilarnychtaktak
USB Typu Ctaktak
Akumulator2770 mAh3450 mAh
System operacyjnyAndroid 7.0 NougatAndroid 7.0 Nougat

Jak Wam się podoba tegoroczny Nexus, a właściwie tegoroczne Nexusy?

Źródło: Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona