Microsoft opatentował dock ze złączem magnetycznym z myślą o trybie Continuum

6 października odbędzie się konferencja Microsoftu. Jednak większość nowości, które mamy wtedy poznać, zdążyła już zdradzić część swoich parametrów. Poza nimi Amerykanie szykują również inne produkty. Jednymi z nich są okulary VR Kit, będące odpowiedzią na Google Cardboard, a jakiś czas temu firma z Redmond opatentowała specjalny dock ze złączem magnetycznym. Zapewne będzie dostępny dla każdego urządzenia wspierającego tryb Continuum.

Więcej na temat samego trybu Continuum dowiecie się z artykułu Piotra. Przejdźmy teraz do samego docka, który wydaje się być sensowym uzupełnieniem koncepcji smartfona, zdolnego zastąpić nam zwykły komputer. Magnetyczne złącze pozwoli na umieszczenie naraz wszystkich niezbędnych komponentów, tj. urządzenia mobilnego i monitora. Niewątpliwie taka wizja zapowiada się więcej niż obiecująco – ot, takie ziszczenie marzeń niektórych na temat Surface Phone.

Jak można przeczytać we wniosku patentowym, dock pozwoli na szybki montaż całości. Poza tym takie rozwiązanie umożliwi komfortową pracę. Oczywiście nie mogło zabraknąć specjalnego czujnika wykrywającego podłączenie urządzenia. Co ciekawe, patent pochodzi z 21 marca 2014 roku, więc wkrótce powinniśmy spodziewać się efektów ze strony Microsoftu.
microsoft-lumia-continuum-dock

Już od dłuższego czasu wiemy, że nowe Lumie z najwyższej półki będą wspierać tryb Continnum, podobnie Acer Jade Primo czy też inne nadchodzące flagowe telefony z Windows 10 Mobile. Niewątpliwie taki dock świetnie sprawdziłby się w codziennym użytkowaniu. Chociaż jeden, jedyny poważny problem może dotknąć liczby aplikacji, które wykorzystają potencjał takiego rozwiązania. Kolejna sprawa to cena. Jednak najbardziej zastanawia mnie, kiedy Microsoft zdecyduje się zaprezentować podobny dock, co w patencie, tyle że w wersji produkcyjnej.

źródło: APPFT przez WMPowerUser

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona