Ważne

Krótko: Microsoft szykuje VR Kit, czyli rywala dla Google Cardboard

Najbliższa konferencja Microsoftu odbędzie się 6 października, kiedy to poznamy nowe Lumie, Band 2 czy też Surface Pro 4. Jednak trochę później, bo 17 października, w Rosji będzie miało miejsce inne wydarzenie, specjalnie dla osób zaangażowanych w tworzenie treści dla okularów rozszerzonej rzeczywistości. Otóż Amerykanie pracują nad VR Kit.

Microsoft VR Kit będzie odpowiedzią na Google Cardboard, którego największym atutem jest genialny stosunek ceny do jakości – firma z Redmond zamierza zmierzyć się z gigantem z Mountain View w kolejnym rynkowym segmencie. Już 17 października powinniśmy ujrzeć więcej zdjęć nowych okularów rozszerzonej rzeczywistości i przede wszystkim poznać ich możliwości.

Najbardziej zastanawia, jak Microsoft zdoła wykorzystać potencjał drzemiący w goglach VR. Oczywiście prawdziwą perłą w koronie pozostanie HoloLens, ale jest skierowany do zupełnie innej grupy odbiorców i działa inaczej. Do VR Kit niezbędny będzie smartfon. Mam nadzieję, że wspierane będą urządzenia także z innymi systemami niż Windows. Wkrótce Amerykanie mogą udostępnić więcej informacji na ten temat.

źródło: Techdays przez Thurott, The Next Web

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona