Ważne

Powraca temat prezentacji w tym roku Nexusa 8

Na tegorocznej konferencji Google, która odbędzie się prawdopodobnie 29 września, poznamy nowe smartfony Nexus, dokładniej pisząc modele 5 od LG oraz 6 produkcji Huawei. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że nie będą to jedyne zaprezentowane wtedy urządzenia. Niczym bumerang od ponad roku powraca temat wprowadzenia na rynek 8-calowego tabletu z serii Nexus. Teraz dowiedzieliśmy się sporo na temat jego wyglądu oraz specyfikacji.

Poprzednie tablety Nexus z 7-calowym ekranami były jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. Z uwagi na to, że wszystkie urządzenia mobilne stają się coraz większe, zaprezentowanie 8-calowego urządzenia przez Google wydaje się być bardzo dobrym krokiem.

W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające przedni panel Nexusa 8. Wynika z niego, że tablet będzie miał długość 190 milimetrów, a ekran podobno wyróżni się proporcjami 4:3 i wysoką rozdzielczością 2048 x 1536 pikseli. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem w tym modelu byłby wyświetlacz 16:9 lub 16:10, szczególnie, że w ofercie nadal jest dostępny 9-calowy tablet od HTC.

Z najnowszych wieści dowiedzieliśmy się także, że w nadchodzącym Nexusie ujrzymy aluminiową ramkę, lecz nadal nie wiadomo, który producent będzie odpowiedzialny za produkcję. Może ponownie to zadanie zostanie powierzone Tajwańczykom, czyli Asusowi lub HTC?

Nexus-8-1

Przejdźmy teraz do domniemanej specyfikacji Nexusa 8. Moc obliczeniową dostarczy 64-bitowy procesor z ośmioma rdzeniami, ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie to układ Qualcomma lub Mediateka, który dostarcza już SoC dla smartfonów Android One. Oczywiście po wyjęciu z pudełka na pokładzie będzie Android 6.0 Marshmallow, a ilość pamięci operacyjnej wyniesie 3 GB.

Przekonamy się już za kilka tygodni, czy Nexus 8 w końcu zostanie oficjalnie zaprezentowany. Myślę, że mógłby być jednym z lepszych tabletów w kategorii 8-calowych modeli, chociaż popularność będzie w dużej mierze zależeć od ceny. Zobaczymy, czy poczciwy Nexus 7 doczeka się pewnego rodzaju następcy.

źródło: PadNews przez Mobilissimo, Tablet-News

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona