Huawei Nexus uwieczniony na nowych zdjęciach

Raz do roku Google organizuje konferencję, podczas której prezentuje oficjalnie nową wersję Androida oraz kolejnego Nexusa. W tym roku pojawią się aż dwa modele z tej znanej na całym świecie serii. Jednak jak to już bywa, w sieci przedpremierowo pojawiły się już zdjęcia obu urządzeń – teraz potwierdza się wygląd telefonu od Huawei. Poza tym warto wspomnieć, że będzie napędzany przez Snapdragona 810, a nie jak liczyło wiele osób, 820.

Niestety trudno jednoznacznie stwierdzić, z jakich materiałów zostanie wykonany Huawei Nexus – może to być tworzywo sztuczne lub aluminium. Z tyłu oczywiście ujrzymy logo produktu, aparat z podwójną diodą doświetlającą, a także skaner linii papilarnych, coraz częściej stosowany w smartfonach. Z kolei na froncie pojawią się głośniki stereo – dobra decyzja producenta.

Dzięki @OnLeaks dowiedzieliśmy się także, że nowy Nexus będzie napędzany przez Snapdragona 810 MSM8994 v2.1, a ilość pamięci operacyjnej wyniesie 3 GB. Jestem ciekaw, jak ten układ Qualcomma poradzi sobie w tym modelu. Oby Chińczycy zdołali obejść problemy z nadmiernym nagrzewaniem się, nie wpływając przy tym na jego wydajność.

Wracając do reszty specyfikacji, większa wersja Nexusa zaoferuje 5,7-calowy ekran QHD, USB typu C i baterię 3500 mAh, która powinna zapewnić zadowalający czas pracy. Natomiast całość będzie zarządzana przez Androida 6.0 Marshmallow.

Oprócz Nexusa od Huawei pojawi się również 5,2-calowy model produkcji LG. Zobaczymy, jak te smartfony będą się sprzedawać –  niewątpliwie kluczowa okaże się cena. Oficjalna premiera dopiero w listopadzie.

źródło: @OnLeaks (Twitter) przez Android Headlines; +TiesenFu (Google+) przez Android Police

Komentarze

 • Glee

  Cytując komentarz z innego serwisu “Multiplayer wśród telefonów”. Te nowe Nexusy są niesamowicie brzydkie.

  • Glee

   “Multipla” – autokorekta czasem zawodzi

  • qba

   Czy ja wiem, jak na mój gust jest sporo ładniejszy od HTC One M9 i LG G4.

 • Wiadomo czy będzie posiadać slot na kartę SD? Czy tradycyjnie?

  • qba

   Nie ma informacji o czytniki, więc nie masz co liczyć.

 • korektor

  Plotki, jak na Pudelku.
  Ja bardzo lubię ten portal, ale trochę powagi proszę. Nie ma lepszych tematów o sprawdzonej wiarygodności?

 • Norbert Nowakowski

  slotu na MicroSD standardowo nie będzie bo wszystko pchają w chmury.. Cena zapewne 349 $..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona