Ważne

Android One rusza na podbój rynku. Oto i-mobile iQ II z całkiem przyzwoitą specyfikacją

Google dało zielone światło prezentacji drugiej generacji smartfonów z linii Android One. Są to modele skierowane do klienteli z uboższych krajów, którzy szukają telefonów o świetnym stosunku ceny do oferowanych możliwości. Dotychczas poznaliśmy jednego przedstawiciela „nowej fali” budżetowych Nexusów, czyli Lava Pixel V1. Natomiast do sprzedaży, na razie wyłącznie w Tajlandii, trafił i-mobile iQ II z dobrymi podzespołami i przy okazji niestanowiący wielkiego obciążenia dla portfela.

i-mobile iQ II oferuje 5-calowy ekran HD, który spotkamy chyba w każdym nadchodzącym Android One drugiej generacji. Zastosowane aparaty również charakteryzują się przyzwoitymi parametrami – tylny ma 8 Mpix, a przedni 2 Mpix. Jednak w tym przypadku producent nie zdecydował się na dodanie możliwości interpolacji zdjęć (zwiększania ich rozdzielczości).

Cieszy obecność LTE. To nadal rzadkość w smartfonach z najniższej półki, ale powoli ulega to zmianie. Co ciekawsze, moc obliczeniową dostarcza Qualcomm Snapdragon 410 z czterema rdzeniami ARM Cortex A53 1,2 GHz i Adreno 306. Nie mogło zabraknąć także dualSIM, 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy o kolejne 32 GB. Nad całością czuwa Androida 5.1.1 Lollipop, a Google obiecało dwuletnie wsparcie wszystkim telefonom Android One.

W przeliczeniu na naszą walutę, i-mobile iQ II został wyceniony na około 480 złotych i będzie dostępny w kolorze białym lub czarnym. Zważywszy na parametry i wsparcie od Google wydaje się to być mądrze ustalona kwota. Niestety oficjalnie ten smartfon nigdy nie trafi do Polski, podobnie jak reszta Android One.

źródło: Android One przez Android Central

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona