Tablety Acer Iconia Tab: A100, A200 i A500 nie dostaną Androida Jelly Bean?

acer iconia tab jelly bean

Nie lubię przekazywać złych informacji. Ale czasem nie ma innej możliwości. Tym razem wieści te kieruję w stronę użytkowników trzech tabletów Acera: Iconia Tab A500, Iconia Tab A200 oraz Iconia Tab A100. Wiele wskazuje na to, że nie otrzymacie możliwości dokonania aktualizacji systemu do najnowszej wersji – Androida 4.1 Jelly Bean.

Obecnie rozpoczął się proces aktualizacji Iconia Tab A700 do “żelki”, niebawem mają jej zasmakować również modele: Iconia Tab A510 i Iconia Tab A210, których prezentacja miała miejsce w ciągu ostatnich miesięcy. Tymczasem dowiadujemy się od brytyjskiego rzecznika Acera, że starsze urządzenia nie doczekają się oficjalnej aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji. O ile w przypadku produktów A500 i A100 raczej nie jest to dla nas żadne zaskoczenie, tak brak Androida 4.1 dla A200 może nieco dziwić; jest to urządzenie z tego roku, ale z drugiej strony – jedną aktualizację – z Honeycomb na Ice Cream Sandwich – ma już za sobą.

Oczywiście należy mieć w pamięci, że wsparcie dla tabletu nie kończy się na producencie – i tak jest w przypadku znacznej większości urządzeń dostępnych na rynku. Forum XDA pełne jest oprogramowania – już teraz można na nim znaleźć nieoficjalne wersje ROM-ów Androida Jelly Bean na Iconia Tab A500 i Iconia Tab A100.

źródło

Komentarze

 • DonKroko

  Dziękuję Ci ACER …

 • kryss

  kurdę chcę kupić tablet i to nie jakis shit za 300zł ale obawiam sie że żywotność sprzętu będzie bardzo krótka ze względu na coraz to nowsze wersje systemu którego pewnie nie otrzymam bo nie wypuszczą mi aktualizacji chociaż sprzęt spokojnie by go dzwignął. potem apki z google play coraz częściej będą mówiły ze potrzebują nowszego systemu niż ten który mam aktualnie i pozostanie mi tylko kupić następny tablet…. ciut chore.

  • dred

   Tak zle nie jest.wiekszosc apek wymaga conajmniej andka 2.2, w najgorszym wypadku 3.2.
   Asus chyba najlepiej wypada pod wzgledem aktualizacji i wsporcia dla starszego sprzetu.

 • kreciolboss

  Wachałem się między Nexusem 7 a A500, wybrałem Acera mimo, że doskonale sprawdza się w moich zastosowaniach, to czuję wielki zawód. Przecież tablety z gorszym CPU niż Tegra 2 dostają JB, to dlaczego olano nas

 • AS

  Nie jest to dobra wiadomość, choć pewnie jeszcze wiele może się w tej kwestii zmienić. Ja mam jednak pytanie: czym różni się A500 od A200? Mnie się wydawało, że to praktycznie takie same tablety poza wyglądem i małymi różnicami w parametrach.

 • and

  dlatego zanim kupię tablet, czekam na ruch od Googla na wydanie tablecika Nexus 10.1 cala i zaraz go łykam, nie będę musiał się denerwować, czy dostanę aktualizację, czy nie inni niech się ze swoją polityką aktualizacji wypchają!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona