Kobo Arc – tabletowy czytnik za 200 dolarów. Ciekawszy od Kindle Fire

tablet kobo arc

Pamiętacie Kobo Vox, tabletowy czytnik, mający być odpowiedzią na Kindle Fire od Amazonu? Jeśli tak, już możecie o nim zapomnieć. Firma Kobo, na kilka godzin przed konferencją prasową Amazonu, który ma zaprezentować swoje nowości w postaci nowych czytników i tabletów, poinformowała o swoich nowych urządzeniach. Zaliczymy do nich interesujący nas najbardziej tabletowy czytnik Kobo Arc oraz dwa typowe czytniki książek elektronicznych: Kobo Glo ComfortLight i Kobo Mini.

Kobo Arc znakomicie wpisuje się w trend wydawania przez producentów tabletów, których cena wynosi ok. 200 dolarów. Sprzęt posiada dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP 4470 o częstotliwości taktowania 1,5GHz, 1GB RAM, wyświetlacz IPS o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (215 ppi), akumulator mający pozwalać na 10 godzin czytania z wyłączonym WiFi, kamerkę 1,3 Mpix, port microUSB oraz Androida Ice Cream Sandwich z dostępem od Google Play (swoją drogą, ciekawe czy nowy tablet Amazonu zaoferuje dostęp do sklepu z aplikacjami od Google).

Jak się na pewno domyślacie, urządzenie to nie jest doskonałe. Producent, by zaoferować nam sprzęt przyjazny cenowo, wykastrował go ze slotu kart pamięci (podobnie jak w Amazon Kindle Fire i Google Nexus 7), Bluetooth, GPS i 3G.

Model Kobo Arc wyceniono na 200 dolarów za 8GB pamięci oraz 259 dolarów za 16GB. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej, a dodatkowo będzie można dokupić różnokolorowe plecki. Waga modelu to 364 g, natomiast wymiary: 120 x 11,5 x 189 mm.

źródło, źródło

Komentarze

 • m

  Pytanie które mnie nurtuje, to dlaczego jest to czytnik (a np. AuroraII albo Fire to są tablety)…

 • Aki

  bo pewnie ma dwa przyciski na obudowie służace do przewracania stron oraz jakąś aplikację do czytania (w standardzie), która z owych przycisków korzysta…

  albo jakąś nakładkę na pulpit…

 • Apollo

  K***a ! “A miło być tak pięknieee” Kolejny kastrat pozbawiony najważniejszej opcji…

 • m2marek

  w tej cenie nic interesującego, a po premierze nowych “kindlów” słabo.

 • Koles

  Popieram! Po premierze konkurentów całkiem blado wygląda. Niczym nie przekonuje. Jakby miał moduł 3g w to coś by go wyróżniło, a tak to lipka :) A110 i KF 7 i N7 wydają się o niebo lepszym wyborem bezwględu kogo wybierzemy, a cena ta sama

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona