Ważne

Kobo Vox alternatywą dla Amazon Kindle Fire?

Tablet Kobo Vox

Łatwo przewidzieć, że premiera tabletu Amazon Kindle Fire wywoła lawinę podobnych urządzeń z 7-calowymi ekranami. Pierwsze z nich, Kobo Vox, przedwcześnie pojawiło się na stronie internetowej kanadyjskiego sklepu Future Shop.

Tablet Kobo Vox, według specyfikacji zamieszczonej na portalu, wyposażono w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, moduł Wi-Fi b/g/n, 8GB pamięci wbudowanej, czytnik kart pamięci microSD, port USB, złącze audio 3.5 mm, system operacyjny Android (najprawdopodobniej w wersji 3.2) oraz dostęp do sklepu Android Makret (którego, dla porównania, Amazon Kindle Fire nie posiada). Informacje dotyczące jednostki obliczeniowej będącej sercem urządzenia oraz ilości pamięci RAM nie są dostępne i najprawdopodobniej nie będą w najbliższym czasie, ponieważ strona produktu została wycofana z oferty Future Shop.

Niemniej jednak, tablet Kobo Vox może być ciekawą alternatywą dla Amazon Kidle Fire. Nie tylko ma dostęp do Android Marketu, ale także odczytuje większość formatów książek elektronicznych: Adobe DRM, ePub, PDF oraz inne. Czas pokaże, czy Kobo Vox może być konkurencją dla tabletu Amazon także w kategoriach cenowych. Trzymamy kciuki, aby kosztował mniej niż 200$.

via SlashGear

Komentarze

 • Jan

  Ja ogólnie trzymam kciuki za wszystko co kosztuje mniej niż 200$. Po tych tabletach widać, jak zawyżone były początkowe ceny podobnych urządzeń. Teraz wszystko zaczyna się dopiero normować. Na szczęście dość szybko.

  • Luksander

   Niekoniecznie ceny byly zawyzone, Zawsze na poczatku towar musi sie sprzedawac drozej niz kosztuje masowa produkcja zeby oplacic armie programistow i inzynierow z dzialow R&D. Oni malo nie zarabiaja jak maja zrobic cos dobrze.

   Chinskie podrobki maja bebechy te same co inne telefony a soft na nich jest nie do uzytku i kosztuje wiele nerwow zanim sie go wyzuci.

 • next

  ciekawe czy będzie miał kamerke? :P

 • next

  ps. ma podobno kosztować 250$

 • luc3ro

  heh, jaka to alternatywa jak nie bedzie miała dostępu do chmury amazonu?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona