Sklep Amazon AppStore już wkrótce w Europie?

Z powodu rychłej premiery pierwszego flagowego tabletu Google, Amazon zaczyna odczuwać wysoką temperaturę. Wie, że Google Nexus może być dla klientów bardziej atrakcyjny niż wyprodukowany przez niego Kindle Fire; szczególnie biorąc pod uwagę domniemaną specyfikację i cenę tabletu. Nie chcąc stracić wysokiej pozycji na rynku, Amazon zdecydował się na rozszerzenie działalności. Jak donosi serwis All Things D, internetowy gigant Jeffa Bezosa już wkrótce zadebiutuje w Europie.

Powołując się na zaufane źródła, All Things D twierdzi, że w przyszłym tygodniu Amazon zorganizuje konferencję prasową, na której zdradzi szczegóły dotyczące nowej strategii. Według niego, do sklepu Amazon AppStore aplikacje będą mogli zgłaszać programiści mieszkający poza granicami USA.

Od dłuższego czasu dochodziły nas plotki, że Amazon planuje wprowadzenie na rynek 10,1-calowego wariantu Kindle Fire i jego tańszą, lecz wyświetlającą reklamy wersję dedykowaną klienteli o mniej zasobnych portfelach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że więcej na ten temat dowiemy się podczas zapowiadanej konferencji.

Dla nas, Europejczyków i Polaków, zmiana strategii Amazonu oznacza udostępnienie sklepu z aplikacjami Amazon AppStore, a być może także tabletów Kindle Fire oraz czytników Kindle i Kindle Touch. Dotychczas zmuszeni byliśmy sprowadzać te urządzenia zza zachodniej granicy lub ze Stanów Zjednoczonych.

via Tablet-News, All Things D

Komentarze

 • Marcel

  To chyba dobrze, nie?

 • uze

  Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Dobrych czytników z e-inkiem nigdy za wiele, tym bardziej, że waga tabletu i jego świecący ekran jednak utrudniają komfortowe czytanie…

 • aaa

  “Według niego, do sklepu Amazon AppStore aplikacje będą mogli zgłaszać programiści mieszkający poza granicami USA.” – a co w tym nowego? Cały czas się dało, chyba że mieszkam w USA, a o tym nie wiem. ;)

  • Aleksander Killman

   Podejrzewam, że chodzi o aplikacje zlokalizowane, tzn. w języku danego kraju.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona