Ważne

Amazon Kindle Fire taniej, ale z reklamami?

Aby dotrzeć do szerszego grona klientów, Amazon oferuje czytniki książek elektronicznych w cenie $79. Urządzenia te są tańsze, ponieważ na wygaszaczu i na dolnej belce ekranu głównego wyświetlają reklamy sponsorów. Pozbawiona niechcianych dodatków wersja kosztuje $30 więcej.

Jak donosi serwis AdAge, reklamy mogą już wkrótce pojawić się także na tablecie Amazon Kindle Fire. Serwis sugeruje, że amerykański gigant szuka inwestorów, którzy za bagatela $600 000 wykupią dwumiesięczne kampanie, które na wspieranych urządzeniach będą wyświetlane przez dwa miesiące. Urządzeniach, ponieważ nie ma pewności, czy program Amazonu będzie skierowany do czytników Kindle, czy tabletu Kindle Fire. Według mnie, druga możliwość jest bardzo prawdopodobna. Dzięki wprowadzeniu reklam, Amazon mógłby obniżyć cenę “dachówki” i sprzedać ją większej liczbie klientów. To rozwiązanie ma dwie duże zalety: wzrost popularności tabletu i powiększenie bazy użytkowników serwisu Amazon i oferowanych przez niego usług.

Jeżeli martwi Was natarczywość ewentualnych reklam, uspokoję Was. Jestem szczęśliwym posiadaczem czytnika Amazon Kindle Touch za $79 i z czystym sercem zapewniam, że reklamy absolutnie nie przeszkadzają. Oferty specjalne (bo taką nazwę noszą) wyświetlane są wyłącznie na ekranie zablokowanym(często w postaci ładnej okładki książki lub fotografii) i niewielkiej belce u dołu menu głównego. Reklamy nie pojawiają się podczas czytania książek, przeglądania internetu lub słuchania muzyki.

Miło byłoby zobaczyć tablet Amazon Kindle Fire w cenie około $100. Ponieważ urządzenie pracuje w oparciu o otwarty system operacyjny Android, nie wątpię, że eksperci z forum XDA szybko znaleźliby sposób na pozbycie się reklam.

via AdAge

Komentarze

 • elcede

  Hmm to nie rozumiem jesli sa nie przeszkadzajace to po co je usuwac? I do tego namawia jeszcze portal ktory sam pewnie po czesci z reklam zyje?

  • mibo6666

   Po to się kupuje tablet amazona żeby wywalić kijowego androida który w niego wsadzili – w zamian wgrywasz czysty ICS albo CM9 albo AOKP które są dużo lepsze niż to coś od amazona….a za 100$ to się opłaca….kupujesz urzadzenie z reklamami – wywalasz cały soft i masz już lepszy sprzęt.

 • Kamil

  Pewnie tańsza wersja i tak nie będzie dostępna w Polsce..

  Tak wiem pewnie jest wielu czytelników w Stanach którzy bedą mogli skorzystać.

  • Zauważ, że Jarek ma Kindle Touch z reklamami, a mieszka w PL. Więc z Kindle Fire też by pewnie problemu nie było.

   • Widz

    Też mam Kindle Touch z reklamami, sprowadzony “nieoficjalnie”. Kosztował mnie ~450zł ale w razie awarii szanse na skorzystanie z gwarancji mizerne. Kupiony oficjalnym kanałem z wysyłką na polski adres to koszt ~640zł. Z Kindle Fire będzie podobnie wersja legalnie sprzedawana do Polski będzie pewnie co najmniej 25% droższa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona