Tablet Google Asus Nexus 7 zdradza swą specyfikację na stronie z testami

Wygląda na to, że tablet Google Nexus rzeczywiście istnieje i niczym metaforyczny duch, krąży wokół i śmieje się ze śmiertelników chcących rozwiązać jego tajemnicę. Jednakże nawet istoty składające się z ektoplazmy popełniają błędy i zaliczają wpadki; Google Nexus pojawił się w wynikach testów wydajnościowych na jednej ze stron internetowych.

Zdradził nie tylko swą specyfikację, ale również nazwę kodową. Urządzenie zostało oznaczone jako Google Asus Nexus 7 (czy cyfra w nazwie sugeruje także większego, 10-calowego brata?). Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, by domyślić się, że tablet będzie pochodził ze stajni Asusa i zostanie wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy. Jeżeli uważnie czytacie Tabletowo.pl, nie jest to dla Was żadną nowością.

Potwierdziły się spekulacje odnośnie konfiguracji technicznej urządzenia. Pod jego maską na pewno zobaczymy czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 1,3GHz z układem graficznym ULP GeForce. Co ciekawe, rozdzielczość ekranu tabletu wyniesie 1280 x 800 (1280 x 768, jeśli odejmie się pasek mieszczący przyciski nawigacyjne systemu operacyjnego), a systemem operacyjnym będzie Android w wersji JRN51B 4.1, czyli najprawdopodobniej Android Jelly Bean.

Konferencja Google I/O już w czerwcu i to na niej spodziewamy się zobaczyć tablet Google Nexus.

via Android Central

Komentarze

 • Marcel

  Zastanawia mnie, jaki tablet był pierwszy pod względem wydajności :-D

 • Sef

  Na razie pod androidem 4.0 działa może z 4,5% urządzeń. Już wyobrażam sobie chaos we fragmentacji po wprowadzeniu Jelly Bean.
  Google powinno się tym poważnie zainteresować, bo już przy aktualizacji 4.0, wprowadzonego pod koniec 2011 wiele smartfonów wprowadzonych nawet w 2011 nie dostało aktualizacji.

 • misio

  Czy ktoś z Was ma może wiedzę jaki dokładnie model Samsunga znajduje się na miejscu 13-tym? Dot. zamieszczonej fotki :)

  • Marcel

   To jest jakiś SAMSU. Czyżby nowa firma na rynku?

  • bbb

   Samsung Galaxy Tab 10.1

 • Tomek

  Pobawię się trochę spekulacjami.

  Jeśli Apple pokazałoby 11.06 iPada mini, to dwa tygodnie później ich produkt będzie z sklepach i pozamiatają rynek małych tabletów zanim Google 27.06 pokaże Nexusa ;)

 • uze

  A jednak Tegra…Czuję się rozczarowany, że Google wybrało platformę, która tak czy siak nawet bez jego pomocy dobrze sobie radzi. Moim zdaniem powinni wypromować jakiś konkurencyjny chipset, który nie ma takiego wsparcia dla programistów, jaki zapewnia im np, NVidia.

 • MSMW

  Zastanawia mnie tutaj inna rzecz. Dlaczego numer wersji to 4.1? Może po prostu pojawią się nowe funkcje przy prawie pełnej kompatybilności. Tak aby przejście z 4.0 na 4.1 będzie wymagało minimalnych ingerencji ze strony producentów sprzętu.

  No i są tradycyjne pytania. Jaka cena w Polsce, kiedy premiera, czy ma GPS i BT…

  • marPLkiller

   No i czy ma 3G

 • lcd

  A ja się zastanawiam dlaczego do nazwy dodany jest asus. Może wyjdzie też nexus 7 od samsunga? Bo chyba wszystkie wcześniejsze nexus były bez nazwy producenta. Fajne by było bo wtedy na innym procesorze i jednocześnie każdy mógłby wybrać coś dla siebie.

 • Kamil

  Samsung SC-01D Galaxy Tab 10.1 LTE

  To tablet na miejscu 13.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona