Kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich już opublikowany
Ważne
Mediaexpert - Note 9!

Kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich już opublikowany

Ledwie wczoraj zastanawialiśmy się po opublikowaniu przez CEO firmy Notion Ink, Rohana Shravana, kiedy Google udostępni kod źródłowy Androida Ice Cream Sandwich, a już dziś stało się to faktem. Jak się okazało, wcale nie musieliśmy czekać do 17 listopada, ale to tylko potwierdza fakt, że Shravan ma dobre kontakty z internetowym gigantem z Mountain View.

Upublicznienie kodu źródłowego Androida 4.0 pozwoli producentom sprzętu pracującego w oparciu o system od Google rozpocząć przygotowania do aktualizacji swoich tabletów i smartfonów. Co więcej, ten krok umożliwi przygotowanie specjalnych wersji Androida Ice Cream Sandwich na urządzenia, które nie mogą liczyć na oficjalny update ze strony producenta. Pozwoli to także deweloperom, miłośnikom i hobbystom (pozdrawiamy kolegów z XDA) tworzenie kolejnych ROM-ów.

Więcej informacji na temat kodu źródłowego Androida Ice Cream Sandwich znajdziecie na stronie source.android.com.

Tymczasem warto przypomnieć, które tablety mogą się spodziewać aktualizacji Androida do „lodowej kanapki” z oficjalnego źródła: Asus Eee Pad Transformer, Motorola Xoom, Acer Iconia Tab A500, Lenovo ThinkPad, Samsung Galaxy Tab 10.1 i pozostałe modele z serii: 8.9, 7.7, 7.0 Plus oraz Galaxy Note, a także Asus Eee Pad Transformer Prime (w momencie rynkowej premiery w USA jeszcze z Honeycomb) oraz, być może, HTC Flyer.

Dzięki Bartosz za cynk!

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona