Tablet Asusa z Windows 8 w Q3 2012

tablet asus windows 8

Ledwie Microsoft zaprezentował deweloperską wersję Windows 8, a już posypały się deklaracje wobec niego od przeróżnych producentów sprzętu elektronicznego. Wiemy już, że tablety z Windows 8 planuje Dell, MSI, Hewlett Packard, a być może nawet NokiaDo tego wyśmienitego grona dołączy także Asus.

Wszystko wskazuje na to, że Windows 8 zadebiutuje na rynku w sierpniu 2012 roku i mimo tego, że do tego momentu zostało jeszcze mnóstwo czasu, wiadomo już, że będzie niesamowicie pożądanym systemem na tabletach. Popularność tą chcą wykorzystać producenci tego typu sprzętu, w tym także Asus. Według dokumentów producenta, które pojawiły się w sieci, tablet Asusa z Windows 8 pojawi się na rynku w trzecim kwartale 2012 roku.

Dotychczas spekulowano, że Asus Transformer Prime będzie urządzeniem dostępnym w dwóch wersjach: jedna z Androidem Ice Cream Sandwich (teraz już wiemy, że początkowo będzie z Honeycomb), druga natomiast z Windows 8 – to niestety jest nierealne ze względu na datę rynkowego debiutu najnowszej odsłony systemu Microsoftu (najprawdopodobniej sierpień 2012). Jaki więc będzie tablet Asusa z “Ósemką” na pokładzie? Tego na razie nie wiadomo.

Jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek spekulacje odnośnie parametrów technicznych tabletu Asusa z Windows 8. Niemniej jednak warto poczekać na drugą połowę przyszłego roku, bo zapowiada się niezwykle ciekawie – nie tylko ze względu na urządzenia Asusa, ale także pozostałych producentów, którzy zapowiedzieli już walkę o klientów zainteresowanych tabletami z Windows 8.

źródło

Komentarze

  • hellypton

    Ciekawe czy na Transformerze II będzie można zainstalować Win 8. Tak czy inaczej czekam na Transformera II z 3G.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona